27. 6. 2016

Neznámé

Obdobné okolnosti mají dvě krádeže, jež započali prověřovat ostravští policisté v průběhu uplynulého víkendu. Senioři se seznámili náhodně s neznámou ženou s identickým záměrem, načež došlo ke krádežím jejich financí. První skutek byl spáchán dne 22. 6. 2016 kolem 20 hodin v Ostravě. 73letý senior se seznámil s neznámou ženou, tuto později pozval do bytu se specifickým záměrem. Nejprve měli probrat podmínky sexuálních aktivit, nato se měl muž odebrat ke sprchování. Zatímco se muž věnoval hygieně, žena se zmocnila jeho odložené peněženky s financemi a doklady i dalšími věcmi. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši přesahující 10 000 korun. Poškozený věc oznámil později, až v průběhu uplynulého víkendu. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež. Následný den po krádeži, rovněž o víkendu, oznámil na jiné policejní služebně krádež další, tentokrát 70letý senior. I tento muž se náhodně seznámil s neznámou ženou. Po krátké komunikaci jí měl věnovat drobnou částku, přičemž žena registrovala, kde má oběť uloženy finance. Posléze došlo k sexuálním aktivitám. Následně žena odešla. Později muž zjistil, že neznámá se zmocnila při výše popsaném jeho financí, uložených v části ošacení, jež měl oblečeno na sobě. Poškozený vyčíslil škodu ve výši 4 700 korun. Ke skutku došlo dne 24. 6. 2016 kolem 16.30 hodin v Ostravě. Pachateli trestného činu krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 Valentýn

A sdělení obvinění pro přečin krádeže si vyslechla 27letá žena. O skutku jsme vás informovali v únoru (část původní TZ níže), když jsme žádali veřejnost o pomoc při pátrání. Klíčovým ve zjištění podezřelé však bylo nakonec prověřování kriminalistů, kteří postupně shromáždili informace k dívce, se kterou se mladý muž seznámil v den 14. 2. 2016 v provozovně na Stodolní ulici. Později oba odcestovali do bytu poškozeného, kde muž usnul. Žena poté, co zjistila, že oběť usnula, měla odcizit z bytu věci za víc jak 30 000 korun. Kriminalisté v průběhu prověřování zajistili i identikit podezřelé. Žena se k činu doznala, uvedla, že využila příležitosti, tedy spánku oběti. Podezřelá nespecifikovala jméno oběti, na událost vzpomínala dle doby spáchání, neboť ke skutku došlo o tzv. Valentýnu. Ženě nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Pozval ji k sobě

Ostravští policisté prověřují okolnosti přečinu krádeže. Způsobená škoda na majetku byla specifikována v řádech desítek tisíc korun. 23letý muž se seznámil v prvních hodinách dne 14. 2. 2016 se ženou v jednom z barů na Stodolní ulici v Ostravě. Později se ženou odjel do svého bytu, kam neznámou muž pozval. Poškozený posléze usnul, a když kolem 10 hodiny téhož dne procitl, zjistil, že z bytu byla odcizena elektronika – notebooky, tablet, mobilní telefon a finance i další věci. Policisté nyní pátrají po ženě, stejně jako po odcizených věcech.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice