27. 6. 2022

Bohumín: Srážka vlaku s protijedoucí posunovací lokomotivou

Dnes krátce po páté hodině ranní vyjel ze železniční stanice Bohumín směrem na Ostravu vlak Pendolino s více než desítkou cestujících a personálem. Poblíž samotné stanice došlo k čelnímu střetu s posunovací lokomotivou, jejíž osádku tvořily čtyři osoby.

Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policejní hlídka, která přijela na místo jako první, začala neprodleně společně s již zasahujícími hasiči s evakuací osob a přípravou zraněných k jejich předávání do péče zdravotníků. Postupně, ve velmi krátké době, dojížděli na místo další policisté. Kromě evakuace a případného poskytování první pomoci zajistili vzhledem k pohybu veřejnosti bezpečný perimetr. Místo události není poblíž žádné frekventované silnici, doprava tak nemusela být omezena.

Na místě byli policisté služby pořádkové policie i služby kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté územního odboru Karviná zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Shromažďují a vyhodnocují veškeré dostupné informace k události, nyní jsou stále na místě. Jejich činnost však bude i nadále samozřejmě pokračovat. Ve zjišťování příčin srážky kriminalisté úzce spolupracují primárně s Drážní inspekcí, Českými drahami a Správou železnic.

 

Zpočátku byl omezen provoz na železniční trati v rámci regionu, nyní je již bez omezení. Omezen je ale do odstranění následků nehody provoz na trati směrem do Polska. Těžko nyní předvídat, kdy budou soupravy z kolejí odtaženy, může se jednat o delší časový úsek.

Co se týká zraněných, z vlaku máme hlášeno jedno a čtyři z posunovací lokomotivy. Strojvedoucí vlaku (ročník 1968) bohužel srážku nepřežil. Na místě byl také koroner. Bude nařízena soudní pitva. Výsledek provedené dechové zkoušky u strojvedoucího posunovací lokomotivy byl negativní.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice