30. 6. 2022

Vloupání do objektu novostavby v Novém Jičíně, v části Žilina

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 27. června a sedmou hodinou ranní 28. června letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Štursové v Novém Jičíně, v části Žilina přečin krádeže tím, že po rozbití skleněné výplně okna neoprávněně vstoupil do rozestavěného rodinného domu (bungalov) a následně zde odcizil optický nivelační přístroj značky Bosch modré barvy v plastovém kufříku modré barvy, elektrickou úhlovou brusku značky Bosch modré barvy, elektrickou příklepovou vrtačku značky Herman červené barvy v plastovém kufru červené barvy a elektrický prodlužovací kabel o délce 25 metrů s návinem na plastový buben černé barvy, čímž poškozené místní fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 19 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

Případ internetového podvodného jednání

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že mohl být spáchán přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku případně přečin podvodu.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak doposud neznámý pachatel z blíže nezjištěného místa mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou odpolední 29. června 2022 kontaktoval přes sociální komunikační aplikaci Messenger 78letou ženu z Nového Jičína a pod záminkou údajné výhry večeře na ní podvodně vylákal údaje k její platební kartě. Poškozená žena neobezřetně předala informace nejen o své platební kartě ale také o svém internetovém bankovnictví (přihlašovací údaje a hesla) neznámé osobě a následně zjistila, že byly z jejího bankovního účtu provedeny dvě platební transakce, a to na jiný účet a nevědomky tak byla z jejího účtu odeslána a převedena finanční částka ve výši 135 tisíc korun. Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají novojičínští policisté a kriminalisté.

 

 

Vloupání do zahradní chatky v příborské chatové kolonii

Mezi osmou hodinou ranní 27. června a devatenáctou hodinou podvečerní 29. června tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na teritoriu města Příbor přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se po předchozím vypáčení dveří vloupal v chatové kolonii zvané Orinoko do jedné ze zdejších zahradních chat a odcizil z ní přenosnou auto-ledničku modrofialové barvy, různé druhy a množství potravin, láhví s alkoholem a plechovky piva, čímž poškozené majitelce vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun. Výše uvedeným protiprávním jednáním majetkového charakteru se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a potravin, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

Ostravský recidivista odcizil v obci Ludgeřovice dvě jízdní kola

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 35letého muže z Ostravy jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž měl v odpoledních hodinách 28. dubna 2022 v areálu restauračního zařízení na ulici U Hřiště v obci Ludgeřovice odcizit volně odstavené a neuzamčené pánské horské jízdní kolo s cyklistickou helmou, čímž poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 20 tisíc korun. Dále v průběhu dne 4. května letošního roku měl od budovy Obecního úřadu na ulici Markvartovické v Ludgeřovicích odcizit zde odstavené a řádně uzamčené dámské horské jízdní kolo, přičemž poškozené ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 22 a půl tisíce korun.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 35letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v poledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Ostravě pro obdobnou majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání šestatřiceti měsíců, se zkušební dobou do poloviny března roku 2024. Případy objasnili policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Hlučíně a vše je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany opavských kriminalistů.

 

 

Nález nevybuchlé munice pocházející z období 2. světové války v obci Nové Lublice

 

Dvě minuty po šestnácté hodině odpolední 29. června 2022 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 43letý muž z Opavska, že před chvíli byl při provádění výkopu rybníku za jedním z rodinných domů v obci Nové Lublice nalezen podezřelý kovový předmět, který vypadá jako munice. Na místo byla ihned vyslána službu konající policejní autohlídka z místně příslušného Obvodního oddělení ve Velkých Heralticích, která místo nálezu zajistila do příjezdu policejního pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku. Ten následně na místě speciálně zneškodnil a k následnému totálnímu znehodnocení si odvezl nevybuchlou pancéřovou pěst, která pochází z období 2. světové války.

 

Silniční kontrola prokázala řidiče nákladního automobilu s vysloveným zákazem řízení

Policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení Policie České republiky dvacet minut po čtvrté hodině ranní 30. června 2022 prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Říční okruh v Krnově, přičemž stavěla a kontrolovala zde projíždějícího řidiče nákladního motorového vozidla tovární značky Scania S500, a to 30letého muže z Ostravy. Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto řidiče negativně, lustracemi v dostupných evidencích však bylo prokázáno, že má v současné chvíli vysloven status „neřidiče“, kdy mu byl ze strany Magistrátu města Ostravy vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do poloviny září letošního roku. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem 30letý muž neuposlechl rozhodnutí správního orgánu a je tak důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů.

 

Bruntálští policisté prověřují případ ztráty peněženky s finančními prostředky

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Bruntále přijali oznámení 47letého místního muže ohledně ztráty jeho peněženky s finančními prostředky. Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno, tak ke skutku mělo dojít okolo devatenácté hodiny podvečerní 29. června 2022 poblíž budovy Hasičské zbrojnice na ulici Pěší v obci Stará Ves u Rýmařova a výše uvedený oznamovatel zde vytratil černou pánskou peněženku s vyraženým znakem Mercedes-Benz, ve které měl své osobní doklady a finanční částku na hotovosti ve výši téměř 33 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly k nálezu výše uvedené peněženky, různých osobních dokladů a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případ osobně na kteroukoli policejní služebnu. V případě, že si některá osoba nález ponechá, vystavuje se nebezpečí trestního stíhání za přečin zatajení věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice