27. 7. 2020

Vrtulník pomáhal v Kopřivnici

Tým zdravotnické záchranné služby zasahoval ve čtvrtek 23. 7. 2020 okolo 19. hodiny v Kopřivnici na bývalém házenkářském hřišti.  Jednalo se o nehodu 66letého muže na elektro kole. Byl ošetřen s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku, zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka ZZS transportovala do FN Ostrava.

 

 

 

 

Posádky ZZS zachraňovaly muže pobodaného vosami

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 25. července odpoledne u pacienta na Ostravsku, který byl podle volání na tísňovou linku pobodán rojem vos. Pomoci vyjela pozemní posádka a vzlétl vrtulník LZS. Šestašedesátiletý muž, jehož vosy napadly na zahradě, jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí. Postiženému byla poskytována základní první pomoc a nepřímá srdeční masáž, záchranáři následně pokračovali rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky, léků i defibrilačních výbojů. Přes veškeré úsilí obou týmů ZZS se nepodařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Lékař byl proto nakonec po téměř hodinové resuscitaci nucen konstatovat jeho smrt.

K alergickým reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři v MSK během letní sezóny v desítkách případů, takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná.

 

Po zásahu bleskem jsou zraněni dva policisté

Včera odpoledne byli v Beskydech v katastru Starých Hamer (okres Frýdek-Místek) zasaženi bleskem dva policisté. Jednalo se o policisty speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství, kteří v terénu v této lokalitě vykonávali službu.

Po zásahu bleskem ztratil jeden z policistů (34 let) pravděpodobně na chvíli vědomí. Když se probral, začal neprodleně poskytovat první pomoc svému o rok staršímu kolegovi. Ten ležel na zemi a na jakékoliv podněty nereagoval. Na tísňovou linku volal muž, kterého na místě policista oslovil. Tento muž se poté neprodleně k oživování přidal. Policistu se podařilo oživit a společně s další dvojicí mužů zraněného kontrolovali až do příjezdu zdravotníků. Ti poté oba policisty transportovali do nemocnice. Mladší z policistů utrpěl oproti kolegovi zranění lehčího charakteru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice