27. 9. 2013

 

Opravář

S vymyšlenou historkou se dostal do bytu 83leté seniorky „instalatér“ který šel kontrolovat protékající vodu. Odešel s penězi, doklady a prstenem.

Před vchodem obytného domu na ul. Obránců Míru v Kopřivnici oslovil v úterý 24. 9. 2013 v dopoledních hodinách muž seniorku. Řekl jí, že jde opravovat protékající vodu. Po krátké chvíli jí zaklepal na dveře s tím, že únik vody je od ní.

Vyděšená paní jej pustila do bytu. Do toalety zasunul toaletní papír a několikerým spláchnutím nechal přetéct vodu až do koupelny.  Po chvíli ženě sdělil, že na závadu přišel a že oprava bude stát 1000 korun.  Požadovanou sumu mu zaplatila. V zápětí jí poslal do kuchyně překontrolovat, zda není voda i tam, využil okamžiku a odcizil zbývající peníze s doklady i šperky a z bytu odešel. 

Celkově podvodník způsobil 10tisícovou škodu. K popisu muže poškozená uvedla, že se jednalo o muže kolem 40let věku, 165 cm vysoké postavy. Na sobě měl černé oblečení a na hlavě černou kšiltovku.

Informace k pohybu muže mohou občané sdělit kopřivnickým policistům telefonicky na čísle 974 735 731. Je možné, že oslovil také další poškozené o kterých nevíme.

 

Vulgární SMS

Opakovaným zasíláním vulgárních zpráv pronásleduje 31letý muž z Nového Jičína 32letou ženu.

Opakovaně již více než rok jí zasílá z různých telefonních čísel několikrát denně vulgární a urážející SMS zprávy.  První vulgarity začaly v období měsíců srpna až října loňského roku. Letos v měsíci únoru jí začal pronásledovat znovu.

Jednání muže prověřují novojičínští policisté s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.  V případě prokázání tohoto jednání může být potrestán až jedním rokem odnětí svobody.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice