27. 9. 2020

Objasnění případu krádeže jízdního kola v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 35letému místnímu muži, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností okolo třiadvacáté hodiny večerní 24. září letošního roku neoprávněně vstoupil do oploceného areálu Technických služeb na ulici Suvorovové v Novém Jičíně a zde odcizil pánské jízdní kolo. Toto přehodil přes kovovou branku areálu, přičemž byl spatřen službu konající autohlídkou zdejších strážníků Městské policie. Následně se však okamžitě dal na útěk, avšak zakročující strážci zákona jej po chvíli zadrželi a předali přivolané policejní hlídce. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, kdy se zjišťuje i další možné obdobné protiprávní jednání a chování 35letého muže.

 

Odcizení řídící jednotky z pracovních strojů na katastru obce Sedlnice

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 24. září a sedmou hodinou ranní 25. září tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Sedlnice přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do zdejšího uzamčeného zemědělského areálu, přičemž se následně vloupal do kabiny zde odstaveného traktoru, odkud odcizil dotykový terminál k GPS navigaci značky S10 Terminal – SACTOR 15. Dále se vloupal do kabin dvou vedle zaparkovaných traktorů, ze kterých rovněž odcizil monitor k ovládání postřikovače značky Novatop Visio a modul – přijímač signálu k GPS navigaci, čímž poškozeným právnickým osobám a společnostem vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 640 tisíc korun. Při prováděném prvotním prošetřování a prověřování se na místo činu dostavil i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu v délce přibližně 150 metrů od daného areálu ve směru k přilehlé silnici na obec Libhošť. Celou záležitostí se intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Příboře v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Silniční kontroly na Novojičínsku prokázaly podnapilé řidiče motorových vozidel

V těchto dnech policisté z příborského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 46letému muži z Ostravy, který v silně podnapilém stavu řídil chvíli před třetí hodinou ranní 24. září 2020 v katastru města Příbor nákladní motorové vozidlo tovární značky Citroën Jumper. Tato skutečnost byla zjištěna při běžné silniční kontrole ze strany službu konající policejní hlídky, kdy odborným měřením dechovými zkouškami byly shora uvedenému řidiči naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,8 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího opatření.

Obdobně sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky i policisté z bíloveckého Obvodního oddělení, a to 32letému místnímu muži. Ten totiž třicet minut před půlnocí 24. září 2020 řídil v silně podnapilém stavu po ulici Ostravské v obci Bílovec osobní motorové vozidlo tovární značky Citroën Xsara Picasso. Odborným měřením mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2 promile alkoholu v dechu. I on s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího projednání.

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý i 43letý muž z Novojičínska, neboť tento v silně podnapilém stavu řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po ulici Horní ve Frenštátě pod Radhoštěm. Skutek se stal pár minut po půlnoci z 24. na 25. září 2020 a zakročující policisté mu při odborném měření dechovými zkouškami naměřili pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,6 promile alkoholu v dechu. Tento řidič však s naměřenými hodnotami na místě nesouhlasil a na výzvu se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Na místě mu však policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední 26. září 2020 řídil v silně podnapilém stavu 65letý muž z Novojičínska své osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Clio, a to v obci Trojanovice. Při silniční kontrole ze strany frenštátských policistů mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 2,9 promile alkoholu v dechu. Tento řidič s naměřenými hodnotami na místě souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího opatření, poněvadž již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně byli pár minut po dvaadvacáté hodině večerní 26. září 2020 vysláni do obce Mošnov, kde řidič osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia měl způsobit několik dopravních nehod a kolizních situací v dopravě. Po příjezdu na dané místo policisté zjistili, že 24letý muž z Ostravy při řízení automobilu vyjel u jednoho ze zdejších rodinných domů vlevo mimo komunikaci na travnatou plochu, přičemž při couvání zpět na vozovku narazil do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Alfa Romeo a dále při rozjezdu dopředu narazil do zde odstaveného osobního motorového vozidla tovární značky Ford Mondeo. Po nárazech do zaparkovaných automobilů pokračoval v jízdě dalších 170 metrů na tříramennou křižovatku, kterou projel rovně a zastavil v mírném svahu za křižovatkou v náletové vegetaci. Přivolaní policisté u něj provedli odborné měření dechovými zkouškami s naměřenými hodnotami bezmála 3,1 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku bude dodatečně vyčíslena poškozenými majiteli vozů. Výše uvedený 24letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, řidičský průkaz mu na místě zadržen nebyl, poněvadž jej nepředložil. I tato záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice