28. 2. 2020

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě v Kopřivnici

Dne 27. února 2020 okolo 14:50 hodin došlo na ulici Štramberské v Kopřivnici, a to u autobusové zastávky Restaurace Pod kaštany, k dopravní nehodě mezi doposud neustanovenou řidičkou blíže nezjištěného osobního motorového vozidla a nezletilou 10letou místní dívkou. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak nezletilá chodkyně přecházela silnici po vyznačeném přechodu pro chodce, přičemž ve směru od centra města na obec Štramberk přijížděl blíže neupřesněný osobní automobil a narazil do levé strany těla dívky. V protisměru v tu chvíli stálo nezjištěné vozidlo a  dávalo chodkyni přednost. Po střetu s vozidlem dívka upadla na vozovku a utrpěla zranění. Řidička, která nehodu způsobila, z místa odjela. Vzhledem k řádnému zadokumentování této dopravní nehody policisté žádají svědky, aby se přihlásili na číslo 974 735 251 nebo 974 735 446. Za jakékoli kladné informace k výše popsané kolizní situaci v dopravě policisté děkují.

 

Vloupání do budovy hasičské zbrojnice v obci Jerlochovice

Mezi osmnáctou hodinou podvečerní 18. února a sedmnáctou hodinou odpolední 19. února tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala v obci Fulnek, část Jerlochovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupala do zdejší budovy zbrojnice dobrovolných hasičů. Z vnitřních prostor pak odcizila finanční prostředky, tablet značky Lenovo a nášivky s logem SDH, vše v hodnotě bezmála 3 tisíce korun. Rozbitím skleněné výplně okna a poškozením dalšího zařízení objektu vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí a věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

Vloupání do budovy školského zařízení v Odrách

V přesně neustanovené době od patnácté hodiny odpolední dne 21. února do deváté hodiny ranní dne 24. února letošního roku po vyražení sklepního okna doposud neznámý pachatel vnikl do budovy školského zařízení na ulici Sokolovské v Odrách, přičemž z učebny biologie odcizil počítač značky Elite s klávesnicí v hodnotě 18 tisíc korun. Poškozením oken a dveří v objektu vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 10 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené elektroniky, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Vloupání do prodejny v Suchdolu nad Odrou

V době mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní 25. února letošního roku došlo na ulici Komenského v obci Suchdol nad Odrou k přečinu krádeže tím, že se doposud neznámý pachatel vloupal do zdejší prodejny. Po rozbití skleněné výplně dveří vnikl do provozovny a zde odcizil cigarety různých značek a různého množství v dosud přesně nevyčíslené hodnotě a vzniklými střepy skla znehodnotil čerstvě dodané pečivo v hodnotě jednoho a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených tabákových výrobků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

  

Silniční kontrola řidiče s vysloveným zákazem řízení

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci 28letému muži z Novojičínska, neboť tento řídil motorové vozidlo tovární značky Renault Master, ač v současné chvíli má vysloven status neřidiče. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora uvedený 28letý muž byl okolo třinácté hodiny odpolední 26. února letošního roku stavěn a kontrolován novojičínskými policisty při běžné silniční kontrole v obci Libhošť, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a má uložen i podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou do listopadu roku 2021. Policisté u tohoto řidiče provedli i orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin. Následně však tento muž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Dalším šetřením a prověřováním bylo zjištěno, že vozidlo k jízdě užil bez souhlasu majitele, kdy si svévolně vzal volně odložené klíče a s automobilem odejel z areálu soukromé společnosti. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Dopravní nehoda motorového vozidla s chodcem v obci Starý Jičín

Přibližně deset minut před devátou hodinou ranní 22. února 2020 doposud neznámý řidič blíže nezjištěného motorového vozidla (pravděpodobně osobní motorové vozidlo tovární značky VW bílé barvy) jel v obci Starý Jičín ve směru na obec Loučka, kdy při průjezdu pravotočivou zatáčkou narazil do zde jdoucího chodce, a to 38letého muže z Nového Jičína. Po střetu chodec upadl na vozovku a následně do silničního příkopu, přičemž mu vzniklo zranění středně závažného charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Podle všech doposud zjištěných okolností neznámý řidič přesně nezjištěného vozu z místa kolizní situace odejel neznámo kam a pro řádné zadokumentování celé záležitosti je nutný nejen jeho výslech, ale jsou důležité i svědecké informace dalších účastníků silničního provozu. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 251 nebo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice