5. 3. 2020

Dopravní nehoda ujíždějícího motocyklisty v Novém Jičíně

Těsně před polednem 2. března 2020 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení stavěla na ulici Pod Skalkou v Novém Jičíně řidiče motocyklu tovární značky Kawasaki Ninja, který však nereagoval na světelné a zvukové znamení dávané z policejního automobilu ani na nápisy STOP a zvýšenou rychlostí ujížděl. V prostoru křižovatky ulic Pod Skalkou a Skalka však nezvládl odbočovací manévr směrem doleva a havaroval do přilehlého příkopu. Policisté pronásledovali ujíždějícího motocyklistu po dobu přibližně jednoho kilometru, kdy bezprostředně po pádu jej zadrželi. Při výše popsané kolizní situaci v dopravě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a škoda vznikla pouze na havarovaném motocyklu. V motocyklistovi byl zjištěn 32letý muž z Nového Jičína a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že má v současné době vysloven status neřidiče, tudíž že není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním, poněvadž má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do října letošního roku. Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto muže negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle, a to na návykové látky Amfetamin/Metamfetamin. Na výzvu se motocyklista podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a také ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění případů krádeží zboží v šenovském supermarketu

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu krádeže, kterého se měl dopustit 34letý muž z Novojičínska tím, že chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 28. února 2020 odcizil v supermarketu na ulici Dukelské v Šenově u Nového Jičína potraviny v hodnotě 34 korun. Zboží si následně uschoval do ošacení a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými pracovníky prodejny. Následně byl předán přivolané službu konající novojičínské policejní hlídce k dalšímu opatření.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo nejen zjištěno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021, ale také že se jedná o osobu v celostátním pátrání, na kterého vydala novojičínská soudkyně předchozí souhlas se zadržením.

Důsledným prověřováním možné další obdobné trestné činnosti majetkového charakteru bylo prokázáno, že krádeže volně vystaveného zboží se výše uvedený 34letý muž dopustil již předchozího dne, a to pár minut před dvaadvacátou hodinou večerní 27. února tohoto roku rovněž v supermarketu na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína. V oddělení drogérie odcizil různé druhy a množství parfémů a dalšího drogistického zboží v hodnotě bezmála jednoho tisíce korun, které si uschoval do kapes oblečení a u pokladny zaplatil pouze zakoupené balení vod.

Po všech provedených procesních úkonech byl shora jmenovaný 34letý muž propuštěn se souhlasem soudkyně Okresního soudu v Novém Jičíně na svobodu a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do budovy Mateřské školky v obci Stachovice

V přesně nezjištěné době mezi šestnáctou odpolední dne 28. února a šestnáctou hodinou odpolední dne 1. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Stachovice přečin krádeže tím, že po vypáčení dveří se vloupal do budovy zdejší Mateřské školky, ze které odcizil notebook značky Acer, finanční prostředky na hotovosti, mobilní telefon značky Nokia a fotoaparát, čímž poškozené právnické i fyzické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z místně příslušného Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

Vloupání do příručního skladu u prodejny v obci Stará Ves

V blíže neustanovené době mezi desátou hodinou dopolední 29. února a dvanáctou hodinou polední 2. března tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala v Bílovci, v části Stará Ves přečin krádeže tím, že se vloupala do příručního skladu u zdejší prodejny, ze kterého odcizila tři propanbutanové láhve o hmotnosti 2 kg, čímž poškozeným organizacím a společnostem vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 3 tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice