28. 2. 2022

Pátrání po muži polské národnosti na Novojičínsku skončilo úspěšně

Chvíli před sedmou hodinou ranní 27. února 2022 oznámila na Obvodní oddělení Policie České republiky v Novém Jičíně 36letá žena polské národnosti, že od třinácté hodiny odpolední předchozího dne pohřešuje svého 39letého manžela a že má důvodné podezření, že se nachází někde na teritoriu novojičínského okresu. Jak bylo prvotními procesními úkony zjištěno, tak shora uvedený 39letý muž měl okolo třinácté hodiny odpolední dne 26. února letošního roku odejet svým osobním motorovým vozidlem tovární značky Opel Insignia polské mezinárodní registrační značky z obce Kostelany nad Moravou do svého trvalého bydliště v Polsku, kam již však nedorazil. Oznamovatelka má od něj pouze několik zmatených telefonátů, podle kterých se má nacházet v okolí Nového Jičína a než mu mobilní přístroj vypnul, tak podle slov jeho manželky působil silně dezorientovaně, zmateně a nebyl schopen přesně určit své místo výskytu, pohybu a pobytu. Na základě všech získaných informací a indicií byly o tomto případu informovány všechny službu konající hlídky, přičemž shora uvedený vůz byl okolo polední doby 27. února tohoto roku nalezen na katastru obce Nová Horka, a to v odlehlé oblasti u tak zvaného Nového rybníka. Na uvedené místo se okamžitě dostavili přivolaní policisté z obvodních oddělení v Novém Jičíně, ve Studénce a v Příboře, dále novojičínští dopravní policisté, policejní psovodi se služebními psy z okresů Nový Jičín a Frýdek-Místek a také policisté ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje z Frýdku-Místku, dohromady o počtu téměř tří desítek strážců zákona. Před třináctou hodinou odpolední téhož dne byl pohřešovaný 39letý muž nalezen ve volném terénu v prostoru mezi pravým břehem řeky Odry a přilehlou silnicí a vzhledem k tomu, že byl promočený a podchlazený, tak byl předán přivolané osádce sanitního vozidla, která jej převezla k lékařskému vyšetření a ošetření do novojičínské nemocnice. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nedošlo k žádné hmotné škodě na majetku, v dané záležitosti nebylo prvotním prošetřováním a prověřováním zjištěno žádné protiprávní jednání, případně nějaká trestná činnost a vše je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně.

 

Žádost o svědectví k dopravní nehodě dvou automobilů mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi

Pětadvacet minut po dvanácté hodině polední 24. února 2022 jel doposud přesně nezjištěný řidič blíže neustanoveným motorovým vozidlem po silnici ve směru z Kravař k obci Štěpánkovice, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou u bývalého zemědělského objektu zvaného Hanůvka částečně přejel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Octavia, které řídila 37letá žena z Opavy. Tato řidička tedy jela ve směru z obce Štěpánkovice na Kravaře a ve vozidle měla svou 6letou dceru. Po střetu levé přední části nezjištěného automobilu s levou přední částí škodovky ke zranění výše uvedených osob nedošlo a hmotná škoda na havarovaném voze Škoda byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 50 tisíc korun. Neznámý řidič neznámého vozu odejel neznámo kam a zda mu bylo způsobeno zranění či jakou hmotnou škodu na jeho havarovaném automobilu utrpěl, doposud zjištěno nebylo. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu je velmi nutný výslech tohoto neznámého řidiče případně dalších přímých svědků shora uvedené kolizní situace v dopravě, kteří by tak mohli popsat průběh nehodového děje. Tyto skutečnosti lze telefonicky sdělit policejnímu inspektoru Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Filipu Špačkovi na číslo 974 737 576 případně kdykoli na mobilní číslo opavských dopravních policistů 735 788 950.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče dodávkového vozu u Krásných Louček

Chvíli po sedmnácté hodině odpolední 25. února 2022 řídil 44letý muž z Bruntálska nákladní motorové vozidlo tovární značky VW Caddy po silnici mezi obcemi Město Albrechtice a Krásné Loučky, přičemž při průjezdu jedné z levotočivých zatáček v tak zvaných Linhertovských zatáčkách s dosud přesně nezjištěných příčin vyjel za pravý okraj komunikace a zde narazil do vzrostlého stromu. Při tomto utrpěl zranění s nutností leteckého transportu helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 40 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený muž řídil výše uvedený dodávkový automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,7 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále zjištěno, že má v současné chvíli vysloven statut neřidiče, poněvadž má rozhodnutím Městského úřadu v Krnově vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do května roku 2023. Dalšími důslednými lustracemi bylo prokázáno, že výše uvedený 44letý muž prochází celorepublikovým pátráním, kdy Okresní soud v Šumperku na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a také ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření minimálně z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice