28. 3. 2017

Krádež příruční tašky a zneužití platební karty – výzva

 

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů. Policisté pátrají po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty. Krádež se stala 29. prosince 2016 v době od 13.00 do 16.00 hodin v Příboře na náměstí Sigmunda Freuda. Neznámí pachatelé tam využili nepozornosti poškozeného a v nestřeženém okamžiku mu odcizili příruční tašku s finanční hotovostí, osobními věcmi, doklady a platební kartou. Ještě před zablokováním platební karty, provedli pachatelé několik výběrů prostřednictvím bankomatů ve Frýdku-Místku, přičemž je zaznamenaly bezpečnostní kamery. Ze zajištěných záznamů vyplývá, že o výběrse střídavě pokoušela dvojice pachatelů, tedy muž i žena.

Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po neznámých pachatelích. Jakékoli informace k dvojici zachycené na záznamech přijmou policisté na kterémkoliv oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 751 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

 

Osudným se mu stal kontejner

Ostravští policisté prověřují okolnosti úmrtí 32letého muže. Osoby zaklíněné v kontejneru na textil si dne 27. 3. 2017 kolem 4.30 hodin všiml v Ostravě náhodný kolemjdoucí. Zaklíněný muž nereagoval na podněty, muž nález osoby oznámil. Tělo zesnulého bylo posléze vyproštěno, zaklíněno bylo zřejmě několik hodin. Policisté následně zjistili totožnost 32letého muže. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého.

Není to však první případ, který ostravští policisté prověřují. K obdobné situaci došlo také v závěru roku 2016. Náhodný kolemjdoucí nalezl poslední říjnový den 2016 kolem 04.30 hodin v Ostravě v kontejneru, určeném ke sběru textilu, zaklíněnou osobu. Tato nereagovala na podněty, následně byla vyproštěna. Kriminalisté zjistili identitu zesnulého, jednalo se o 41letého muže.

 

Krádež a porušování domovní svobody

Policisté z obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm řeší případ krádeže z uzavřeného bytu. Zatím nezjištěný pachatel vnikl nejprve do bytového domu a následně nezjištěným způsobem překonal uzavřené dveře do bytu, kde odcizil finanční hotovost a mobilní telefon. Škoda byla vyčíslena na více než 9 tisíc korun. Pachatel se v tomto případě dopustil hned dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody, za které mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Nechtěl do vězení

Fulnečtí policisté v pondělí 27. března vypátrali třiačtyřicetiletého muže z Fulneku, který již od 22. února 2017 věděl o tom, že má nastoupit trest odnětí svobody. Osobně si převzal doporučenou zásilku s výzvou k nástupu do výkonu trestu, za mříže se mu však nechtělo a doručené rozhodnutí soudu nerespektoval. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Příslušný soud mu tak může jeho pobyt ve vězení prodloužit až o dvě léta. Do nápravného zařízení ho eskortovala policejní hlídka.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice