29. 3. 2017

Ředitel novojičínského DDM Fokus byl obviněn pro několik sexuálně motivovaných trestných činů.

V pondělí 27. března kriminalisté z Nového Jičína zadrželi muže z Novojičínska, který pracuje v oblasti mimoškolních aktivit dětí. Muži bylo sděleno obvinění pro několik sexuálně motivovaných trestných činů. Trestné činnosti se dopouštěl jednáním proti dětem ve věku 15 až 18 let, v jednom případě se jedná o dítě mladší 15-ti let. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Trestního jednání se dopouštěl v období minimálně dvou let. Rozsah a upřesnění páchání trestné činnosti bude předmětem dalšího vyšetřování. V tuto chvíli podalo Okresní státní zastupitelství v Novém Jičíně návrh na vzetí obviněného do vazby. S ohledem na osobu pachatele, druh trestné činnosti a věk poškozených dětí, nelze v současné době sdělit podrobnější informace.

 

Zpronevěřil peníze z prodeje losů a online terminálu

Policejní orgán sdělil podezření z trestného činu zpronevěry šestadvacetiletému muži z Příbora. Tohoto trestného činu se měl dopustit tím, že jako smluvní partner provozovatele loterií a sázkových her zpronevěřil finanční hotovost z online terminálu a z prodeje losů. Svěřené finanční prostředky použil pro svoji potřebu, čímž poškozené společnosti způsobil škodu převyšující 50 tisíc korun. Obviněnému muži v případě prokázáni viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Krádež mobilního telefonu

Příborští policisté zahájili v pondělí 27. března 2017 úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Zatím neznámý pachatel dne 6. března 2017 v době od 14:00 do 17:00 hodin využil nepozornosti prodávajícího při obsluhování jiných zákazníků a odcizil v prodejně mobilní telefon Apple iPhone 7. Z prodejny si odnesl telefon v hodnotě přes 21 tisíc korun. V případě dopadení a odsouzení hrozí neznámému pachateli za uvedené jednání až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice