29. 1. 2019

Krádež motorové pily

Příborští policisté zahájili úkony trestního řízení, směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Tohoto skutku se měl dopustit doposud nezjištěný pachatel, který v pondělí 28. ledna 2019 v odpoledních hodinách odcizil z hospodářské místnosti u rodinného domu ve Skotnici motorovou pilu značky Ole Mac. Pachatel svým jednáním způsobil škodu za téměř 5 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Ohrožení pod vlivem návykové látky

Policisté z obvodního oddělení ve Fulneku kontrolovali v sobotu 26. ledna 2019, krátce po osmnácté hodině, osobní automobil značky Škoda Octavia, které v tu dobu řídil dvaačtyřicetiletý řidič ze Suchdolu nad Odrou. Policisté během kontroly řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř jedno a půl promile. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedený přečin hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Ujížděl

Řidič vozu zn. Honda se snažil ujet policistům, nebezpečnou, agresivní jízdou měl ohrožovat další účastníky silničního provozu. K bližší charakteristice protiprávního jednání lze doplnit, že řidič měl opakovaně projet tzv. na červenou, při jízdě rovněž vypnout světlomety, vjet na chodník, přičemž na zastávce stojící žena zřejmě musela uskočit. Řidič měl vjíždět do protisměru, jet nepřiměřenou rychlostí…. Dále se měl podezřelý pokusit najet i na stojícího policistu, který musel uskočit. Policista užil donucovacího prostředku (střelné zbraně) řidič však ujížděl dále a pokračoval dál, po několika manévrech narazil do sloupku dopravního značení a vůz zastavil. Z automobilu se snažil utéci, stejně jako 27letý spolujezdec, načež byli oba zadrženi policisty. Ke skutku došlo 28. 1. 2019 před 21.30 hodinou v Ostravě, automobil ujížděl z ulice Rudné, přes Mariánskohorskou, Novinářskou, Korunní atd. Policisté zjistili, že vůz je evidován jako odcizený. Orientační zkouška k přítomnosti drog byla u 33letého řidiče pozitivní na amphetamin/methamphetamin. Muž dále figuroval v celostátním systému pátrání. Soud muži uložil zákaz řízení motorových vozidel do května roku 2020. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky, obecné ohrožení i násilí proti úřední osobě. Aktuálně pokračujeme v úkonech trestního řízení a zjišťujeme další okolnosti skutku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice