5. 2. 2019

Poškození vozidel

Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v pátek 1. února 2019, v odpoledních hodinách, vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu v Kopřivnici a poškodil zde dvě zaparkovaná vozidla značky Ford. Pachatel svým jednáním způsobil škodu za téměř 100 tisíc korun. Pachatel se v tomto případě dopustil hned dvou trestných činů, a to přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci, za které mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

K dalšímu poškození vozidla v Kopřivnici došlo v sobotu, ve večerních hodinách, 2. února 2019. Dosud neznámý pachatel poškodil lak osobního vozidla značky Ford, které bylo zaparkováno na ulici Severní. Neznámý vandal vyryl rýhu vedoucí po celém obvodu vozidla a dále poškodil lak přední kapoty. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Kopřivničtí policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k uvedeným případům mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 či zavolali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na kteroukoliv z policejních služeben.

 

Řidič nadýchal přes dvě promile

Policisté z obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm kontrolovali v pondělí 4. února 2019, krátce před dvaadvacátou hodinou v obci Lichnov, osobní automobil značky Volkswagen Passat. Vozidlo řídil třiačtyřicetiletý muž, kterého policisté během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při níž řidič opakovaně nadýchal hodnoty přesahující dvě promile alkoholu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Vloupání do zahradní chatky

V sobotu 2. února 2018 přijali policisté z Příbora oznámení o vloupání do zahradní chatky v chatařské kolonii na ulici Hukvaldská. Neznámý pachatel se měl v době od 20. ledna do 2. února tohoto roku vloupat do zahradní chatky, odkud následně odcizil televizor, měnič napětí, bazénové čerpadlo, ovladač solárních panelů, elektrickou vrtačku a další věci. Způsobená škoda dosahuje téměř 40 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za které pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice