29. 1. 2020

Krádež volně odložené peněženky v kopřivnickém baru

Třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 27. ledna tohoto roku doposud neznámá osoba využila v baru na ulici Záhumenní v Kopřivnici chvilkové nepozornosti místního 41letého muže a z barového pultu mu odcizila jeho volně odloženou pánskou koženkovou peněženku černé barvy. V ní se nacházely různé osobní doklady, slevové karty a finanční prostředky, čímž poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 5 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly k nálezu peněženky, dokladů a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Vloupání do přístavku u rodinného domu v Novém Jičíně, v části Žilina

V noční době z 24. na 25. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Štursové v Novém Jičíně, v části Žilina přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, následně se vloupal do přilehlého přístavku, odkud odcizil laserový měřič značky Bosch, aku vrtačku značky Ryobi, řezačku na obklady, elektrickou vrtačku, dva kotoučové bubny s elektrickými kabely, přímočarou pilu a kufřík černé barvy s dalším pracovním nářadím a s doklady a dokumenty. Poškozenému 42letému místnímu muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 14 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do automobilu na ulici Dolní ve Frenštátě pod Radhoštěm

Od dvacáté hodiny večerní 25. ledna do jedenácté hodiny dopolední 26. ledna letošního roku se doposud neznámá osoba vloupala na ulici Dolní ve Frenštátě pod Radhoštěm do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Citroën Jumper, kdy z nákladového prostoru odcizila různé ruční nářadí značky Wurth v hodnotě 60 tisíc korun. Vypáčením zámku dveří automobilu vznikla poškozené soukromé společnosti další škoda na majetku ve výši 4 tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu ve Starém Jičíně

Chvíli po sedmnácté hodině odpolední 25. ledna 2020 řídil 35letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa ve směru od obce Blahutovice na obec Heřmanice, přičemž po projetí levotočivé zatáčky vyjel mimo silnici a sjel do silničního příkopu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič i jeho 48letý místní spolujezdec zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici a v nemocnici v Hranicích. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 60 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že v době řízení byl řidič pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, výše uvedený 35letý muž je již nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do garáže v obci Hostašovice

V přesně neustanovené době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 27. ledna letošního roku a pátou hodinou ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal v obci Hostašovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů a následně se vloupal do přilehlé garáže, ze které odcizil novou nevybalenou sekačku značky Patriot červené barvy. Poškozenému místnímu 73letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 9 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené zahradní sekačky, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice