31. 1. 2020

Krádeže zboží v supermarketech na Novojičínsku znají pachatele

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 22letému místnímu muži, neboť tento okolo dvacáté hodiny večerní 29. ledna letošního roku odcizil v supermarketu na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně volně odložené zboží v hodnotě 213 korun. Balení loveckého salámu a balení sýru si uschoval do svého oblečení a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané policejní hlídce, kdy lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu. V posledních třech letech byl 22letý muž pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře dvanácti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021.

Stejnou trestnou činnost majetkového charakteru prověřují i policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici. Okolo jedenácté hodiny dopolední 27. ledna tohoto roku měl totiž místní 57letý muž odcizit v supermarketu na ulici Obránců míru v Kopřivnici čokoládu v hodnotě 25 korun. Tuto si uschoval pod oděv a po projití pokladen bez zaplacení byl zadržen pracovníky prodejny. I u tohoto muže se podle dostupných informací jedná o recidivu, poněvadž byl v nedávné době rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody o délce devíti měsíců, se zkušební dobou do května roku 2021.

Případné další protiprávní jednání obdobného majetkového charakteru je u výše uvedených mužů nadále v prověřování ze strany novojičínských a kopřivnických policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Vloupání do objektu soukromé společnosti v obci Šenov u Nového Jičína

V blíže neustanovené době od šestnácté hodiny odpolední 29. ledna do páté hodiny ranní 30. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Školní v obci Šenov u Nového Jičína přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že neoprávněně vstoupil do areálu soukromé ostravské společnosti a následně vnikl do zdejší administrativní budovy. Po vloupání z různých kanceláří odcizil notebook značky Dell šedočerné barvy, notebook značky Dell tmavě červené barvy, LCD monitor značky Benq černé barvy, různé svazky klíčů, dálkové ovládače vrat, rozbrušovačku značky Bosch zelené barvy, vrtačku značky Narex modré barvy, bourací kladivo značky Hilti červené barvy, vykružovací hlavice do keramických obkladů značky Narex, elektrické míchadlo malty značky Makita zelené barvy a zrcadlo z umývadla, čímž poškozeným fyzickým a právnickým osobám byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 90 tisíc korun. Na místo činu byl přivolán i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu o délce přibližně 300 metrů kolem pole až k ulici Venkovské v Šenově u Nového Jičína. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu v Novém Jičíně

Mezi dvaadvacátou hodinou večerní 29. ledna a šestou hodinou ranní 30. ledna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že na zde zaparkovaném motorovém vozidle tovární značky Renault Master úmyslně poškodil obě zpětná zrcátka, která urazil blíže nezjištěným způsobem či nástrojem. Poškozené místní právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 6 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodu jejího počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu s těžkým zraněním chodkyně

Chvíli po třinácté hodině odpolední 27. ledna 2020 řídil 67letý muž z Novojičínska své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia v obci Heřmanice u Oder, přičemž při odbočování vlevo na místo ležící mimo silnici přehlédl zde jdoucí 72letou místní ženu a narazil levou přední části nárazníku automobilu do dolních končetin chodkyně. Ta po střetu upadla na zem a byla z místa dopravní nehody převezena sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do novojičínské nemocnice. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, případná celková hmotná škoda na majetku nebyla vyčíslena a orientační dechové zkoušky u zúčastněných osob vyzněly negativně. Následně bylo zjištěno, že shora uvedená žena utrpěla těžší zranění dolní končetiny s dobou léčení delší než šest týdnů. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je v dané věci důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů a novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice