29. 2. 2012

Smrt na kolejích

V úterý 28. února ve večerních hodinách jsme přijali oznámení o sražení osoby vlakem v blízkosti vlakové stanice v Jeseníku nad Odrou na Novojičínsku. Podle zjištěných informací, měl muž krátce před devátou hodinou večerní, vstoupil do kolejiště přímo před projíždějící osobní vlak ve směru na Ostravu. Přestože strojvedoucí okamžitě použil rychlobrzdu, nepodařilo se mu však střetu zabránit. Stražený 37letý muž z Lipníku nad Bečvou na místě následkům zranění podlehl. Provedená dechová zkouška u strojvedoucího skončila s negativním výsledkem. Provoz na železniční trati byl po dobu šetření události částečně omezen v jednom směru a zhruba po třech hodinách opět obnoven. Okolnosti tragické události nadále prošetřují novojičínští kriminalisté.

 

Neoprávněný odběr elektřiny

Novojičínsko – Napojil se na rozvodnou síť domu, a tak si zajistil elektřinu do bytu. Z neoprávněného odběru elektrické energie je podezřelý jednapadesátiletý muž z Příbora. Po přerušení dodávky elektrické energie v březnu minulého roku měl neoprávněně odebírat elektrickou energii do svého bytu. Toto bylo zjištěno kontrolou  odběrného místa pracovníky poškozené firmy koncem měsíce února letošního roku. Muž se měl neoprávněně napojit na chodbě k přívodu osvětlení společných prostor v panelovém domě. K takzvanému černému odběru mělo docházet z elektroměru nájemníkům osmi podlaží panelového domu v Příboře v době nejméně od dubna minulého roku do 25. února letošního roku. Policisté u podezřelého zajistili měděný drát s bužírkou, kterým měl provádět neoprávněný odběr ze společného elektroměru pro osvětlení společných chodbových prostor a výtah. Muž je tak podezřelý z přečinu krádeže, kdy neoprávněně odebral elektrickou energii v částce, která přesáhne pět tisíc korun. Nutno ovšem dodat, že černý odběr je nejen nezákoný ale může být i velice nebezpečný. Lidé si často neuvědomují, jakému riziku úrazu elektrickým proudem vystavují nejen sebe, ale i své spoluobčany. Při zásahu elektrickým proudem dochází k velmi vážným poraněním i smrtelným úrazů.

   

 

Návštěva diskotéky se mu prodražila

O peněženku s osobními věcmi přišel mladý muž v noci na 25. února na jedné diskotéce v Bílovci. Peněženku měl mladík v bundě, kterou si odložil přes židli. Zloděj si tak neoprávněně přivlastnil pánskou peněženku, finanční hotovost, doklady, platební kartu a další věci. Způsobena škoda odcizením přesáhla dva tisíce korun. Případ prošetřujeme s podezřením ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

Vloupání do prodejny potravin v Odrách

Škodu odcizením přes šedesát tisíc korun způsobil během uplynulého víkendu neznámý zloděj v Odrách. V noci na 26. února vnikl pachatel násilím do prodejny potravin, ze které následně odcizil cigarety, kávy, alkohol a další věci. Případ prošetřujeme pro přečin krádeže. Po pachateli krádeže vloupáním a odcizených věcech intenzivně pátráme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice