29. 2. 2016

Vloupal se do prodejny potravin

Dva případy vloupání do prodejen potravin v obci Spálov a Heřmánky má na svědomí mladistvý pachatel, trvale bytem v jiném okrese, který je nyní ve vazební věznici. Kvalitně odvedenou policejní prací a porovnáním kriminalistických stop je po dvou měsících pachatel známý. Nyní je umístěn do vazební věznice pro svou další trestnou činnost. V období měsíce prosince vnikl násilím do prodejen potravin, z kterých si odnesl zboží za více jak 20 tisíc korun. Celková škoda včetně poškození překročila několik desítek tisíců.  

 

Nabízela dětské zboží po internetu

Více jak deset případů podvodného jednání prověřují oderští policisté, v kterém figuruje žena z Oder. Podvedení uvěřili její lákavé nabídce dětského zboží, které prodávala prostřednictvím sociálních sítí a nabídkových portálů sbazar.cz a sbazos.cz Po vzájemné domluvě jí zaslali požadované peníze na účet. Ovšem slíbených věcí se nedočkali. Většinou se jednalo o dětské hračky, oblečení, postýlky a další věci určené v převážně míře pro děti. Poškozenými jsou lidé z celé ČR.  Doposud vyčíslená škoda přesáhla 10 tisíc korun. Podvodem získané peníze měla podezřelá použít pro svou potřebu. Je možné, že poškozených bude daleko více. Všechny uvedené případy shromažďují oderští policisté k společnému řízení s podezřením ze spáchání přečinu podvod.

 

Byl vulgární

Opilý mladík pod vlivem alkoholu, nadával personálu školní družiny i dětem. Přítrž jeho chování učinili přivolaní policisté. O tom, že se v areálu školní družiny základní školy ve Studénce pohybuje agresivní muž, získali policisté telefonicky krátce před půl druhou odpoledne 22. února 2016 od zaměstnanců školy.  Po pár minutách skončil po marné výzvě k upuštění svého protiprávního jednání s policejními pouty na rukou ve služebním vozidle a následně byl převezen a umístěn na protialkoholní záchytnou stanici s více jak 2 promile alkoholu. Za své vulgární chování před zraky dospělých i dětí je 28letý muž podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. Ke škodám na zdraví ani majetku z jeho strany nedošlo. Na svou obhajobu uvedl, že si z dané doby pro svou opilost nic nepamatuje.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice