4. 3. 2016

Odcizil kočárek a boty

Pomocí plastového výlisku vnikl přes zavřené dveře do společných prostor obytných domů. V měsíci únoru se dopouštěl zjištěný 22letý podezřelý krádeží v obytných domech na ulici U Jičínky a ul. Nerudova v Novém Jičíně. Pomocí přípravku, který nosil, u sebe překonal zámek dveří obytných domů. Následně v jednom případě odcizil dětský kočárek a v druhém několik párů obuvi s celkovou škodou více jak 6 tisíc korun. Vyšetřující policisté nadále zjišťují jeho další trestnou činnost. Tohoto jednání se podezřelý dopouštěl i přesto, že za podobné skutky již byl pravomocně odsouzen soudem.

 

Odcizil značkovou obuv

Kuriózní krádeže se dopustil 22letý muž z Nového Jičína. Z prodejny obuvi odcizil 5 kusů značkové obuvi a to pouze na pravou nohu. Přesto se mu je podařilo prodat jako páry. K samotné krádeži mělo dojít v prodejně obuvi v Novém Jičíně závěrem měsíce února. Poškozená prodejna vyčíslila škodu na více jak 8 tisíc korun. Novojičínští policisté však zjistili, kdo se krádeže dopustil. V průběhu prověřování byla odcizená obuv zajištěna u osoby, která je od něj odkoupila za několik stokorun a dále nabízela k prodeji. Podezřelý muž je prověřován také z další majetkové trestné činnosti, mimo jiné také z krádeže SIM karet mobilních operátorů. Při prověřování krádeže odcizení SIM karet, napomohlo policistům k jeho identifikaci, také to, že na místě zanechal svůj občanský průkaz.    

 

Odcizil notebook

Nalezený notebook si chtěl ponechat 33letý muž, nyní je podezřelý ze spáchání přečinu zatajení věci. Poškozený majitel oznámil odcizení notebooku v částce 8 tisíc korun kopřivnickým policistům 28. února. Zanechal jej ve veřejných prostorách úřadu. Když se pro něj vrátil, byl pryč.  Na základě zjištěných informací a vyhodnocením kamerových záznamů byl policisty pachatel zjištěn.  Odcizený počítač byl u něj zajištěn a následně poškozenému majiteli vydán.

 

Územní odbor policie Nový Jičín přijímá uchazeče do služebního poměru Policie ČR

Územní odbor Nový Jičín přijímá do služebního poměru příslušníka Policie České republiky nové policisty. Preferujeme uchazeče, kteří žijí v okrese Nový Jičín a kteří vnímají práci policisty jako své budoucí celoživotní poslání. Rádi v našich řadách přivítáme fyzicky i psychicky zdatné, perspektivní jedince, kteří mají zájem o tuto zodpovědnou, náročnou, atraktivní práci s možností kariérního růstu. Hledáme nové kolegy, kteří by se chtěli podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích, bojovat proti kriminalitě a neustále prohlubovat své znalosti a odbornou kvalifikaci.

Základní podmínky pro přijetí do služebního poměru:

 občanství České republiky

 věk nad 18 let

 bezúhonnost

 minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou

 není členem politické strany nebo politického hnutí

 nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost

 

Kompletní informace o přijetí do služebního poměru a přijímacím řízení lze najít pod odkazem: 

V případě, že zájemce splňuje zákonem dané podmínky, ať kontaktuje personální pracoviště e-mailem nj.uo@prc.cz nebo telefonicky na čísle 974 735 400. Lenka Kokešová, personalistka.    

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice