29. 4. 2013

Víkendové nehody pod vlivem návykových látek

O víkendu jsme na novojičínských silnicích vyšetřovali 13 dopravních nehod. U žádné z nich lidský život nevyhasl, i když někteří měli namále. U čtyřech řidičů jsme zjistili alkohol i drogy. Kuriozitou je opilá cyklistka s téměř 2,5 promili alkoholu a zdrogovaný řidič skrývající se před policisty v seně. Tito čtyři havarovali na rovném úseku silnic. Byli natolik ovlivněni návykovými, že nebyli schopni ovládat své jednání. Přesto se vědomě rozhodli ohrožovat další účastníky silničního provozu. Za své jednání budou po řádném policejním vyšetřování potrestáni v přestupkovém i trestním řízení, finančně i zákazem činnost.

 

Opilá cyklistka

S téměř 2,5 promile alkoholu jela v sobotu krátce po 16 hodině 25letá žena na jízdním kole. Na ulici Štramberské v Příboře, v důsledku své opilosti upadla na zem. Způsobil si zranění s nutným lékařským ošetřením. Prověřováním události, jsme nezjistili cizí zavinění ani technickou závadu na jízdním kole. Dechovou zkouškou v nemocnici jsme zraněné ženě naměřili 2,45 promile alkoholu v krvi. Její jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přestupku.

 

Zdrogovaný řidič se schoval v seně

Pod vlivem drog dvakrát havaroval, nakonec z auta utekl. Před policisty se schoval v seně na traktorové vlečce. V neděli krátce před devátou hodinou dopolední, usedl za volant vozidla Opel Combo třicetiletý muž z Kravař, který v průběhu víkendu obsluhoval pouťovou atrakci v Mořkově. Pod vlivem drog krátce po sobě dvakrát havaroval do zaparkovaných automobilů a oplocení areálu pily v Mořkově. Havarované vozidlo pak zanechal v příkopě a z místa nehody utekl.  Zdrogovaného řidiče vypátrali přivolaní policisté v traktorové vlečce v blízkém zemědělském družstvu. Samotnému zadržení se bránil a tak s pouty na rukou skončil v policejní cele. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za jeho jednání jej nemine trest. Přesnou výši však určí soud.

 

Opilý havaroval

Dopravní nehodu pod vlivem alkoholu způsobil 24letý řidič v Jeseniku nad Odrou. V neděli 28. dubna kolem páté hodiny ranní, na přímém rovném úseku, nezvládl opilý řidič řízení svého automobilu. Přejel do protisměru a přední levou částí narazil do zaparkovaného vozidla.  Dechovou zkouškou jsme mu naměřili téměř 2promile alkoholu. Po provedené dechové zkoušce jsme mu zadrželi řidičský průkaz. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice