29. 8. 2016

 

Žádost o zveřejnění pátrání ve sdělovacích prostředcích

Od 28. srpna 2016 pátrají kriminalisté Policie ČR, Územní odbor Přerov po pohřešovaném Brunovi Juříčkovi narozeném 4. 1. 1934, trvale žijícím v okrese Přerov. Pohřešovaný senior se dne 27. srpna 2016 účastnil rodinné oslavy v domě v Bělotíně. Okolo 16:00 hodiny odešel s tím, že se půjde na chvíli projít. Od té doby ho nikdo neviděl a nepodal do současnosti o sobě žádnou zprávu. Vzhledem k lokalitě, kde se ztratil, by se mohl pohybovat i na Vsetínsku a Novojičínsku. Jedná se o muže, jehož vzhled odpovídá věku 80 – 82 let, štíhlé 170 až 175 cm vysoké postavy. Má bílé, krátké vlasy, hnědé oči s hustým obočím a vousy typu strniště. Držení těla je nachýlené dopředu. Naposledy byl oblečen do bílé polokošile s límečkem, která měla vodorovné černé pruhy široké přibližně 2 cm. Dále měl na sobě tmavě modré rifle, hnědé ponožky a světle hnědé sandály. Policie ČR žádá občany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace týkající se pohřešovaného, aby kontaktovali bezplatnou linku 158 nebo v pracovní době 7.00 do 15.00 hodin volali na telefonní linku 974 778 336 – 337.

JUŘÍČEK_Bruno

 

Tragické dopravní nehody

V neděli 28. srpna před devátou hodinou na silnici R 48 vjel z dosud neznámých příčin řidič osobního vozidla do protisměru. Zde se střetl s projíždějícím nákladním vozidlem. K nehodě došlo mezi obcemi Frýdek-Místek a Příbor. Řidič osobního auta svým zraněním na místě podlehl. Řidič nákladního automobilu nebyl zraněn a dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která u něho byla provedena, byla negativním. Příčiny dopravní nehody vyšetřují policisté územního odboru Frýdek-Místek.

K další smrtelné nehodě došlo v sobotu okolo 19 hodiny u Horního Benešova na Bruntálsku. Řidič osobního vozidla nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a střetl se s motocyklistou, který jel po hlavní silnici. Čtyřiatřicetiletý řidič motorky svým zraněním na místě podlehl, dvaatřicetiletý řidič osobního auta a ani jeho spolujezdci nebyli zraněni. Dechová zkouška řidiče byla negativní.

 

Peníze zaměstnavatele

Zpronevěřila peníze zaměstnavatele určené k provozní záloze. Podezřelou je 25letá servírka novojičínského baru, která peníze určené jako provozní zálohu poskytla doposud neznámé osobě, údajně jako půjčku. Poškozený majitel kontrolou zjistil, že z celkové svěřené částky zaměstnankyni chybí více jak 13 tisíc korun. To zda peníze skutečně zapůjčila nebo je použila k jiným účelům, je předmětem dalšího policejního šetření.   Nicméně v této fázi oznámení je prověřována s podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry.

 

Zranil se na koloběžce

Nedošlo ke střetu ani k přímému ohrožení jiným účastníkem, pouze k uleknutí koloběžkáře na cestě z Pusteven na Ráztoku a následnému pádu na vozovku se zraněním. Při vychutnáváni si jízdy z kopce dolů na koloběžce, se zalekl 65letý muž cyklisty, který jej předjížděl. Úlekem přimáčkl přední brzdu s takovou intenzitou, že přelétl přes řídítka a dopadl na živičný povrch silnice. Samotným pádem si způsobil zranění v obličejové části a čelisti. Alkohol nebyl u cyklisty ani koloběžkáře dechovou zkouškou zjištěn, taktéž technická závada obou dopravních prostředků byla vyloučena. Příčinou této dopravní nehody byl náhlý neuvážený manévr koloběžkáře. V letošním roce evidujeme v okrese 50 dopravních nehod s účasti cyklisty. Příčiny jsou různé, řidiči motorových vozidel nedali přednosti cyklistům, či cyklisté nedali přednost automobilům, řidiči měli nedostatečný odstup od předjížděných cyklistů, nebo je přehlédli při odbočování. Výjimečné nejsou také srážky s chodci, ale také alkohol za řídítky kola. Rekordmankou je cyklistka s více jak 2 promile alkoholu, která sjela mimo komunikaci.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice