3. 1. 2020

Objasnění krádeže pracovního nářadí z novostavby domu v Kopřivnici

Od poloviny listopadu loňského roku policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Kopřivnici intenzivně prověřovali případ neoprávněného vstupu do rozestavěné novostavby rodinného domu v Kopřivnici, v části Vlčovice. Tehdy neznámý pachatel odcizil volně odložený průmyslový vysavač a rýč, čímž poškozenému 29letému muži z Novojičínska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 5 tisíc korun. V těchto dnech byl jako pachatel shora uvedeného protiprávního jednání majetkového charakteru ustanoven 38letý muž z Hodonínska, který se ke svému činu plně doznal. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u něj jedná i o recidivu, poněvadž byl v posledních třech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně, a to k trestu obecně prospěšných prací o výměře 240 hodin, které doposud nevykonal. Vše je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče automobilu v obci Rybí

Deset minut po půlnoci prvního lednového dne nového roku řídil 23letý muž z Novojičínska v obci Rybí své osobní motorové vozidlo tovární značky BMW 330 ve směru jízdy od Kopřivnice na Nový Jičín, kdy vlivem své podnapilosti a vysoké rychlosti nezvládl řízení, přejel do protisměru a sjel z mírného svahu na travnatou plochu, kde narazil do dopravního značení. Při této kolizní situaci v dopravě utrpěl řidič zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 70 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně prokázali u shora uvedeného muže předchozí požití alkoholických nápojů s naměřenými hodnotami okolo 1,7 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že muž s naměřenými hodnotami nesouhlasil, tak byl vyzván k odběru biologického materiálu (krve) při jeho lékařském ošetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilého řidiče automobilu se zákazem řízení

Chvíli před čtrnáctou hodinou odpolední 1. ledna 2020 službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm stavěla a kontrolovala v obci Lichnov na Novojičínsku řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Citroën C2, a to 25letého muže z Valašského Meziříčí. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny hodnoty okolo 1,4 promile alkoholu v dechu. Dále bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, že má v současné době vysloven status neřidiče a že tak nevlastní řidičský průkaz, poněvadž mu byl na základě rozhodnutí Okresního soudu ve Vsetíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do listopadu roku 2020. Celá záležitost je nadále prověřována pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Případ úmyslného poškození osobního automobilu ve Velkých Albrechticích objasněn

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Bílovci ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu výtržnictví 29letému muži z Novojičínska, neboť tento okolo čtrnácté hodiny odpolední 1. ledna letošního roku úmyslně vyskočil na kapotu osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia, které bylo zaparkováno na parkovišti před budovou Obecního úřadu v obci Velké Albrechtice, a několika opakovanými kopy poškodil čelní sklo. Způsobenými prasklinami na předním okně automobilu vznikla poškozené 28leté ženě z Bílovce celková hmotná škoda na majetku ve výši 2 a půl tisíce korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že se u 29letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl již v minulosti pro obdobný skutek výtržnictví a pro přečin poškození cizí věci pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice