6. 1. 2020

Odcizení peněženky z volně odložené kabelky v novojičínské restauraci

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední 4. ledna letošního roku v restauračním zařízení na ulici K Nemocnici v Novém Jičíně využila doposud neznámá osoba chvilkové nepozornosti 59leté místní ženy a odcizila jí z volně odložené kabelky peněženku. V ní se nacházely různé osobní doklady, parfém značky Playboy a finanční prostředky na hotovosti. Poškozené ženě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 18 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených dokladů a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Případ krádeže pohonných hmot z nákladního automobilu ve Frenštátě pod R. objasněn

Chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 4. ledna 2020 službu konající policejní hlídka z frenštátského Obvodního oddělení vykovávala svou hlídkovou činnost ve Frenštátě pod Radhoštěm, v části Planiska. V té chvíli uviděla na odstavné ploše u zdejšího areálu firmy podezřele se pohybující osobu, ve které později zjistila 42letého muže z Havířova. Důkladnou prohlídkou okolí bylo zjištěno, že se tento muž chvíli předtím vloupal do palivové nádrže zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Tatra, přičemž odčerpal a odcizil přibližně 180 litrů motorové nafty. Poškozené právnické osobě tak způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 6 tisíc korun. Celá záležitost je nadále prověřována ze strany frenštátských policistů a novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s jejich karvinskými kolegy, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu krádeže.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu na ulici Máchové v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci 36letému místnímu muži, neboť tento přibližně třicet minut po jednadvacáté hodině večerní 4. ledna 2020 úmyslně poškodil na ulici Máchové v Novém Jičíně zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Yeti. Způsobenými rýhami do laku karosérie automobilu, poškozením čelního skla a utržením obou registračních značek vznikla poškozenému majiteli vozu celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 16 tisíc korun. Podezřelý muž byl ihned po svém činu zadržen službu konající hlídkou strážníků Městské policie v Novém Jičíně a následně byl předán přivolaným policistům. Orientační dechová zkouška prokázala u 36letého muže hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu a důvody jeho protiprávního jednání a chování jsou nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice