3. 12. 2015

 

Věnoval jim víc jak dvě desítky let

Ostravští policisté pátrají po zatím neznámém pachateli(lích), kteří v době od 19 hodin dne 17. 11. 2015 do 6.30 hodin dne 18. 11. 2015 odcizili bonsaje, čarověníky i zahradní tzv. japonskou lampu. Způsobená škoda na majetku není nikterak malá, předběžně byla vyčíslena v částce přesahující 120 000 korun. K odcizení rostlin došlo v Šenově na Klidné ulici.

Pachatel(é) poškodili oplocení domu. Přes otvor v oplocení pak vnikli do zahrady a odcizili víc jak 20 kusů bonsají či čarověníků (různé variety druhu Picea Abies, variety Abies Koreana, Picea Pungens, Pinus Mugo a mnohé další). Některé rostliny byly umístěny v květináči, další v bonsajové misce. Jiné pachatel vyjmul i s balem. Dále byla odcizena tzv. japonská lampa z pískovce, vysoká 80 cm, porostlá mechem. Některé bonsaje přitom vážily i přes 50 kilogramů. Poškozený rostliny pěstoval víc než 20 let, nebyly určeny k prodeji.

rostliny

Obracíme se na veřejnost a žádáme o informace svědků. Jakékoli informace k prověřované věci (rostliny mohou být nabídnuty k prodeji, při manipulaci s odcizenými rostlinami mohli tuto situaci registrovat svědci) sdělte na lince 158. Za pomoc děkujeme.

K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a porušování domovní svobody. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice