3. 4. 2015

Škody Octavie jsou žádané

Od začátku roku evidují a prověřují novojičínští kriminalisté 6 případů krádeží osobních automobilů zn. Š Octavia v okrese a 3 pokusy jejich odcizení. Pátrání po odcizených vozidlech i pachatelích je doposud bezvýsledné. První odcizená Octávie byla hned z kraje roku v Trnávce, další ve Frenštátě pod Radhoštěm, dvě v Kopřivnici a dvě v Novém Jičíně. Odcizením vznikla majitelům automobilů škoda přesahující milion korun. Ve třech případech se zlodějům auto nepodařilo odcizit. Zkoušeli to v Odrách, Příboře i Jakubčovicích nad Odrou. K samotným krádežím došlo v období několika hodin od podvečera do rána. 

 

Odcizili telata

Chovateli v obci Fulnek části Jerlochovice odcizili telata z ohrady. Majitel vyčíslil škodu na třech odcizených telatech do 20 tisí korun. Pachatel překonal elektrický ohradník a 3 ks telat masného plemene Simental a Limousine hnědobílé strakatého zbarvení odcizil. S ohledem na stáří 5-7 týdnů a 50 kg živé váhy s nimi mnoho práce mít nemohl. Jak s nimi zloděj dále naložil je předmětem dalšího šetření. K samotné krádeži došlo v průběhu noci z 31.3. na 1.4.2015.   

 

Chtěl na sebe upoutat pozornost policistů

Když opilý 30letý řidič uviděl policejní auto, úmyslně začal protáčet kola svého automobilu a smykem projel zatáčku. Policisté jej po ujetí několika stovek metrů zadrželi. Opilého řidiče osobního vozidla Š Octávia zadrželi novojičínští dopravní policisté krátce po 12 hodině 31.3.2015 ve chvíli, kdy chtěl z auta utéct. Nejprve upoutal pozornost policejní hlídky protáčejícími koly a agresivní jízdou v ulicích Starého Jičína. Zadržený 30letý řidič trvale bytem ve Starém Jičíně, uvedl, že tak činil schválně. Chtěl se přesvědčit, že je lepší než policisté a věřil, že jim ujede. Podle jeho slov to nebylo poprvé, co se mu ujet podařilo. První věcí, která jej po zadržení zajímala, byla existence videozáznamu z jeho agresivní jízdy. Ten chtěl od policistů získat a umístit na internet. Ohrožení ostatních účastníků silničního provozu si nepřipouštěl. Nyní je prověřován s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dechová zkouška prokázala, že řídil pod vlivem alkoholu s více jak 1 promile. Nakolik bylo ovlivněno jeho chování požitím alkoholu, bude otázkou dalšího šetření. Nicméně řidičské oprávnění mu policisté zadrželi.         

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice