7. 4. 2015

Pomlázka jim byla málo, chtěli si vzít auto

S podezřením ze spáchání provinění krádež automobilu prověřují policisté dva mladistvé v Odrách. Z dosavadního šetření vyplývá, že podezřelí přišli na velikonoční pomlázku do jednoho domu. Majitelka „šmigrustníky“ pozvala dovnitř, pohostila je a po chvíli se s nimi rozloučila.  Jelikož jim to bylo zřejmě málo, zmocnili se z verandy domu klíčů od zaparkovaného vozidla na zahradě.  Jednoho z nich zadržel majitel ve chvíli, kdy už seděl uvnitř auta. Druhému se podařilo utéct. Toho však zadrželi opodál přivolaní policisté. Oba zadržení podezřelí skončili v policejní cele.  Věc je nadále v šetření.

 

Agresivní víkend

V průběhu víkendu zasahovali policisté u několika oznámení, kde hrála svou roli agresivita, alkohol a psychické poruchy chování. V sobotu 4.4.2015 napadl nejprve slovně a poté i fyzicky obsluhu baru a personál agresivní host v Novém Jičíně. Přivolaní policisté byli nuceni použít donucovacích prostředků vůči 25letému muži. Ten odmítal uposlechnout jejich výzvy, aktivně se bránil a útočil proti nim. Nakonec s pouty na rukou a více jak 1,5 promile alkoholu skončil na protialkoholní záchytné stanici. Jeho agresivní jednání bude mít dohru, je totiž podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. Dalšího muže policisté převezli na ošetření do nemocnice. Poraněný 56letý muž si způsobil zranění ve svém bydlišti. Po ošetření lékařem z nemocnice odešel. Lékař vyrozuměl policisty, že je muž v možném ohrožení života. Ti jej na ulici zastihli a při samotném převozu do nemocnice začal být agresivní. Policisté jej uklidnili a předali na jednotku intenzivní péče. V Odrách si během hlídkové činnosti všimli policisté skupinky lidí, mezi kterými docházelo k potyčce. Jeden ze skupiny byl označen jako agresor, s kterým nebyla řeč a ostatní napadal.  Odmítal uposlechnout výzvy policistů, nepřestával být agresivní a tak jej policisté za použití donucovacích prostředků byli nuceni zajistit a převézt na policejní oddělení. Po podaném vysvětlení a vlastního zklidnění jej policisté propustili.

V neděli 5.4.2015 prověřovali novojičínští policisté oznámení o fyzickém napadení v bytě mezi nevlastním synem a otcem. Útočník 22letý syn pod pohrůžkou násilí, i samotného násilí zranil svého otčíma. Se slovními výhrůžkami a nožem v ruce na něj chtěl opakovaně zaútočit. Otci se však podařila syna z bytu dostat a přivolat pomoc.  Policisté agresivního útočníka na ulici zadrželi a převezli do psychiatrické nemocnice. Okolnosti útoku jsou prověřovány s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice