3. 5. 2012

Tvoje správná volba na Novojičínsku

Od středy 2. května se do Nového Jičína vrátil preventivně informační projekt s názvem Tvoje správná volba, zaměřený na snižování trestné činnosti v oblasti zneužívání návykových látek, tabáku, alkoholu a marihuany. Cílovou skupinou projektu jsou děti čtvrtých tříd základních škol ve věku 9 až 10 let. Interaktivní zážitkovou formou „tvořivé dílny“ se děti seznámí s danou problematikou. Jedná se o společný projekt odboru Komunikace a prevence Prezídia Policejního sboru Slovenské republiky společně s Policejním prezídiem České republiky, který byl financován z grantu Evropské unie. V předešlých dvou letech se projektu zúčastnilo téměř devět tisíc školáků z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Samotná akce se tentokrát uskuteční v termínech od 2. do 11. května 2012. V šesti dnech navštíví interaktivní výstavu přibližně 400 dětí z 12 základních škol Novojičínska. Místem konání jsou prostory budovy Územního odboru Policie ČR v Novém Jičíně, se sídlem na ulici Svatopluka Čecha 11 v Novém Jičíně.

  

 

Napadal svou družku s nožem v ruce, byl vykázán

(Velké Albrechtice 26.4.2012 – 30.4.2012). Stupňující se vyhrožování ublížením na zdraví a samotné fyzické napadání 31leté ženy svým o rok starším druhem ve Velkých Albrechticích jsme ukončili vykázáním ze společného obydlí. Agresivní druh, ženu opakovaně slovně urážel, fyzicky jí ubližoval a nakonec s nožem v ruce s výhrůžkami fyzické likvidace jí napadal. Z důvodu obavy o svůj život celou událost nahlásila policistům. Proti muži jsme zahájili úkony trestního řízení s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. (Trest odnětí svobody až na 3roky). Rozhodli jsme, že muže vykážeme ze společného obydlí. Ženě jsme poskytli krátkodobou ochranu. Útočník si sbalil nejnutnější osobní věci a je srozuměn s tím, že po dobu 10 dnů má zakázán vstup do společného obydlí a také do jeho bezprostřední blízkosti. Porušením tohoto zákazu se dopustí maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za jeho jednání mu hrozí až 3letý trest odnětí svobody

 

Ukradli slunečník, zlomil si kotník

Dnešní noci se pokusili dva muži ve věku 25 a 29 let odcizit slunečník ze zahradní restaurace v Novém Jičíně. Policisté je krátce po činu zadrželi. Jeden z nich si při útěku před policisty zlomil kotník. Krátce po půlnoci 2. května se snažili dva muži odcizit zahradní slunečník ze zahradní restaurace. Policisté jejich jednání po celou dobu přihlíželi. Sledovali, jak slunečník demontují a odnášejí. Když zjistili, že jsou v dohledu policistů, slunečník odhodili a dali se před nimi na útěk. Jeden z pachatelů se při útěku zranil. Podvrtl si kotník a způsobil si zlomeninu nohy. Zraněnému zloději jsme poskytli ošetření v nemocnici. Zbytek noci strávili oba v policejní cele. Jejich jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež. Pokud budou splněny podmínky zkráceného přípravného řízení, mohli by mít oba během 14 dnů uložen trest.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice