3. 7. 2012

Býk přitlačil muže na ohradu

V pondělí 2. července okolo druhé hodiny odpoledne došlo na farmě v Kopřivnici, místní části Lubina ke zranění 51letého muže plemenným býkem.  Při odehnání býka od krávy, po přirozené reprodukci, přitlačil býk pracovníka farmy na kovové zábradlí ohrady. Když se muž sesunul na zem, zaútočil na něj býk opakovaně a hlavou jej natlačil na betonovou podezdívku výběhu. Pracovník farmy utrpěl mnohočetná vnitřní poranění hrudníku a břicha, se kterými byl leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. Muž v nemocnici na následky zranění zemřel. Okolnosti pracovního úrazu nadále intenzivně prošetřují novojičínští kriminalisté.

 

Opilý mladík skončil na záchytce

Novojičínští policisté řešili během uplynulého víkendu několik případů, při kterých hrál hlavní roli alkohol a agrese. Uplynulý víkend byl ve znamení oslav dnů měst a obcí, které na Novojičínsku proběhly na několika místech okresu. Policisty zaměstnali hlavně opilci a výtržníci, kteří během noci „řádili“ ve městech a obcích a rušili tak ostatní ve spánku. Bohužel také docházelo k výtržnostem a bitkám. Například opilý mladík napadl v noci ze soboty na neděli muže na ulici 28. října v Novém Jičíně. Mladík si zde zřejmě v dost podroušeném stavu ustlal na zemi. Okolo půl třetí v noci zde procházel třiatřicetiletý muž, který chtěl zjistit jeho zdravotní stav. Jednadvacetiletý mladík náhle prudce vyskočil a bez jakéhokoliv předchozího varování zachránce udeřil silně pěstí do krku. Poškozený utrpěl silné pohmoždění a otok ohryzku. Následně byl hospitalizován v novojičínské nemocnici. Mladíka, který byl hlídkou zadržen na ulici Lidická pro jiné protiprávní jednání, konkrétně podezření z přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku proti občanskému soužití, přepravili policisté do protialkoholní záchytné stanice v Opavě. Před odjezdem policistům nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Jakmile výtržník vystřízliví bude se ještě zpovídal z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví. V neděli nad ránem vyjeli muži zákona do jedné z restaurací v Novém Jičíně, kde měl 33letý návštěvník obtěžovat a urážet ostatní hosty. Silně podnapilý muž vyzýval hosty, ať se s ním jde někdo poprat. Na jeho výzvy zareagoval o tři roky starší muž. Oba muži se nakonec před restaurací porvali. Čas do příjezdu hlídky pak oba vyplnili vzájemným pěstním soubojem, který si naštěstí vyžádal jen jednorázové ošetření. I tento případ šetří novojičínští policisté jako přečin výtržnictví a přečin ublížení na zdraví.

 

Krádeže kol

Novojičínští policisté pátrají po pachatelích krádeží jízdních kol, ke kterým došlo během uplynulého víkendu. Nejdříve neznámý pachatel v noci na 30. června odcizil v Kopřivnici, místní část Mniší pánské horské jízdní kolo MRX Race Lite MBX SLX/XT bílé barvy, které bylo odloženo pod pergolou. Zloděj se bicyklu zmocnil ze zahrady rodinného domu, kde se konala soukromá oslava ukončení školního roku. Majitel vyčíslil hodnotu kola včetně příslušenství na 26 tisíc korun. Další případ odcizení jízdního kola zaznamenali policisté ve Studénce. V neděli 1. července ve večerních hodinách se neznámý pachatel zmocnil v areálu jedné firmy jízdního kola značky Leader Fox, černé barvy s bílou odpruženou přední vidlicí. Majitel vyčíslil škodu na osm tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice