4. 7. 2012

Ve Frenštátě pod Radhoštěm řádil vandal

Vandal poškodil ve Frenštátě pod Radhoštěm dvě výlohy potravin. K vandalismu, který nyní zaměstnává frenštátské policisty, došlo v noci na středu 4. července na několika místech ve Frenštátě pod Radhoštěm. Neznámý pachatel zde poškodil krátce po půlnoci na středu celkem dvě skleněné výlohy prodejen potravin. Prvním terčem byla prodejna Hrušky ve Školské čtvrti. To asi neznámému či neznámým ale nestačilo a na náměstí Míru ještě poškodili další výlohu potravin. Vandal či vandalové na frenštátském náměstí ještě poškodili betonové květináče. Policisté Obvodního oddělení Frenštát pod Radhoštěm případy zadokumentovali a dále je šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení hrozí až roční trest odnětí svobody. Celkově vandal na výlohách napáchal předběžnou škodu ve výši 25 tisíc korun. Policisté žádají svědky události, aby zavolali na telefon 974 735 7011 nebo na linku 158.

   

 

Novojičínsko – Mladík přišel na koupališti o batoh

V areálu letního koupaliště v Kopřivnici došlo v úterý 3. července ke krádeži batohu. Ke krádeži batohu přes jedno rameno došlo odpoledne v době od šesté do půl deváté vpodvečer. Majitel měl v batohu mobilní telefon Nokia, triko, ručník, klíče a peněženku, ve které se nacházela finanční hotovost, doklady a platební karta. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 
Typickou letní trestnou činností jsou krádeže věcí na koupalištích. Výše škody mnohdy dosáhne i desítek tisíc korun, neboť lidé ve svých kabelkách, batozích a jiných příručních zavazadlech na koupaliště nosí mobilní telefony a často také větší finanční hotovost.
Lidé zpravidla o své věci přicházejí také díky vlastní neopatrnosti, proto je dobré mít na paměti několik základních doporučení:

  • snažte se omezit na minimum počet cenných věcí nošených na koupaliště, 
  • nenechávejte volně odložené osobní předměty ani na krátkou dobu bez dozoru,
  • při odchodu do vody požádejte důvěryhodnou osobu v blízkosti, aby sledovala vaše věci a nespoléhejte na to, že vhodnou skrýší je taška, batoh, obuv nebo sbalený ručník,
  • bezpečným úkrytem není ani vozidlo zaparkované před koupalištěm, hrozí možné riziko vloupání.
  • provozovatelé často nabízejí úschovu cenných věcí v bezpečnostní schránce nebo trezoru.

Pokud se však bohužel stanete obětí trestného činu krádeže, obraťte se na tísňovou linku 158.

  

Muž přišel o moped

Krátce po půlnoci na 4. července odcizil neznámý pachatel v Kopřivnici na ulici 17. listopadu motocykl Stadion modré barvy s bílým nápisem Stadion. Jeho majitel jej na chodníku před domem odstavil, a když se po chvíli vrátil, už tam nebyl. Neznámý zloděj, který s mopedem z místa odjel a dosud jej bez souhlasu majitele neoprávněně užívá, způsobil předběžnou škodu za deset tisíc korun. Po mopedu již bylo vyhlášeno pátrání a kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečin neoprávněné užívání cizí věci.

 

Vandal se vyřádil na autobusové zastávce

Policisté ve Frenštátě pod Radhoštěm prošetřují okolnosti případu poškození autobusové zastávky. Neznámý vandal na konci června rozbil boční stěnu autobusové zastávky na ulici Rožnovská ve Frenštátě pod Radhoštěm. Způsobena škoda byla vyčíslena na částku přes deset tisíc korun. K události došlo v době od 25. června v čase od 17 hodin do 26. června deváté hodiny dopoledne.

 

Nepoctivý nálezce

Dva případy, kdy si nálezem přisvojil neznámý pachatel cizí věc, prošetřují policisté na Novojičínsku. Oba případy se odehrály v úterý 3. července letošního roku. První případ se stal v dopoledních hodinách v Odrách na ulici Kopečná, kde si neznámý pachatel nálezem přisvojil pánskou peněženku, ve které byla finanční hotovost. Peněženka byla později nalezena kolemjdoucím pohozena opodál, ovšem bez finanční hotovosti. Muž z Opavska tak přišel o téměř deset tisíc korun. Další případ se stal krátce před třetí hodinou odpoledne na parkovišti před jedním z novojičínských obchodních domů. Neznámý pachatel si nálezem přisvojil v nákupním vozíku ponechanou dámskou příruční taška černé barvy, ve které se nacházela finanční hotovost, doklady, jeden pár náušnic Svarowski tvaru skleněné kapky, mobilní telefon Samsung Galaxy Ace a dvě platební karty. Nepoctivý nálezce si tak přišel na téměř čtrnáct tisíc korun.

 

Havárie motocyklu

Dvě těžké a jedno lehké zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v neděli v noci ve Staré Vsi na Bílovecku. Před třetí hodinou v noci zde havaroval motocykl, na kterém jeli tři mladíci. Osmnáctiletý řidič motocyklu Kawasaki Eliminátor BN 125A jel ve směru od Staré Vsi na Bílovec. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a narazil do kovového zábradlí. Mladý motocyklista utrpěl při nehodě těžké zranění. Záchranáři jej transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Zde byl proveden také odběr krve na zjištění zda-li před jízdou nepožil návykové látky. Rovněž jeho sedmnáctiletý spolujezdec, který jel na motocyklu jako druhý a neměl na hlavě přilbu, byl těžce zraněn. Další sedmnáctiletý spolujezdec, který seděl mezi řidičem a druhým spolujezdcem utrpěl lehká zranění. Na stroji vznikla asi padesátitisícová škoda. Mladý motorkář se nyní bude zodpovídat z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
Novojičínští dopravní policisté letos zaznamenali už 16 dopravních nehod či havárií, při nichž byl jedním z účastníků právě motorkář. (Podle měsíců: březen -1, duben – 4, květen – 7, červen -3, červenec – výše uvedený 1). Za jeden z nejrizikovějších měsíců je podle odborníků i samotných motorkářů v tomto směru považovány právě nadcházející prázdniny. Teplé počasí totiž láká k rychlé jízdě často až za hranicemi možností jezdce i stroje. Přitom motorkářská sezona je teprve uprostřed a někteří (nejen mladí) motorkáři mnohdy ještě nejsou ani vyježdění.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice