3. 9. 2010

Výzva svědkům dopravní nehody

Žádáme svědky dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 2. září 2010 krátce po šesté hodině odpoledne na silnici I. třídy číslo 48 v místě Starý Jičín – Dub.

Na silnici u Starého Jičína, části Dub došlo k dopravní nehodě, při které se čelně srazila dvě osobní vozidla. Řidič vozidla Renault Megane jel ve směru od Hranic na Nový Jičín a na mokré vozovce dostal smyk, který nezvládl, přejel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího vozidla Ford Escort. Řidič fordu utrpěl těžká zranění a následně byl převezen leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Novojičínští dopravní policisté na místě provedli veškeré úkony a okolnosti nehody se nadále zabývají novojičínští kriminalisté.

Veškeré informace k okolnostem dopravní nehody mohou případní svědci sdělit na bezplatné lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně nebo přímo novojičínským dopravním policistům na číslo 974 735 251.

  


Hromadná dopravní nehoda – Dálnice D1, 326 Km, Hladké Životice

Policisté zasahovali na místě dopravní nehody motorových vozidel. U prvního z vozidel došlo k proražení přední pneumatiky a nárazu do předjížděného auta, převrátilo se na bok. Následně došlo k hromadné DN vzadu jedoucích vozidel. Několik lehkých a těžkých zranění.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně vrtulníku. Dvě osoby dostaly posttraumatický šok. Pomocí policejních psů byly nalezeny cca 500m od místa DN.

Policisté vyšetřují přesné příčiny DN.

Silnice po dobu dopravní nehody byla uzavřena.

Jednalo se o nácvik reálné situace. Cílem bylo zjistit akceschopnost všech složek IZS. 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice