6. 9. 2010

Pod vlivem droga a alkoholu naboural do policejního auta

V neděli krátce před čtvrtou hodinou ranní chtěli Bílovečtí policisté zkontrolovat řidiče osobního auta, ten však začal ujíždět. Zběsilá jízda z ve směru z Jistebníku do Bílovce, skončila dopravní nehodou.

Řidič ve věku 23let nezvládl řízení a se svým vozidlem havaroval. Společně se spolujezdcem se dali na útěk. Havarované nezajištěné vozidlo se dalo do pohybu a nabouralo do policejního vozu.

Policisté oba muže zadrželi. Provedenou dechovou zkouškou zjistili, že řidič je pod vlivem alkoholu a nejen to, test na drogy ukázal, že je pozitivní na Kokain.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení k objasnění a prověření skutečností nasvědčující spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274/1,2) tr.zákona.

Další kontrolovaní řidiči pod vlivem alkoholu:

V pátek v Příboře, 46letý řidič přes 1 promili alkoholu

v neděli v NJ, nad ránem, 24letý řidič z Novojičínska více jak 2 promile alkoholu.


Drogy za volantem

V období prázdnin zjistili novojičínští policisté hned několik případů řidičů, kteří před jízdou užili drogy. Většinou se jednalo o muže ve věku přes 20let. Pomocí testrů Drugwipe, který mají policisté k dispozici, u nich zjistili přítomnost návykových látek. Tyto kontroly policisté provádějí při své hlídkové činnosti opakovaně.

Nyní prověřují okolnosti jejich jednání s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Výše trestu v uvedených případech může skončit zákazem činnosti, peněžitým trestem ale také odnětím svobody až na 3 roky.

Příklady řidičů pozitivních na drogy

25letý řidič z Ostravy, přítomnost amfetaminu, Šenov u NJ

23letý řidič z Fulneku ve Fulneku

22letý řidič z Karviné v Novém Jičíně

23letý řidič z Tísku kontrolován u přehrady Čerťák v Novém Jičíně

22letý řidič z Jablůnkova u přehrady Čerťák v Novém Jičíně

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice