7. 9. 2010

Svěřené peníze prohrál v automatech

Nový Jičín – Číšník měl svěřené peníze prohrát na hracích automatech.

Šestatřicetiletý muž z Nového Jičína je prošetřován pro podezření z přečinu zpronevěry. Muž měl v letním měsící letošního roku, jako zaměstnanec a číšník jednoho podniku ve Studénce, zpronevěřit svěřené finanční prostředky v celkové výši přes 48 tisíc korun. Uvedené peníze byly vedeny jako provozní záloha na vyplacení výher z výherních automatů. Svěřené peníze v průběhu své směny postupně utratil při hře na video terminálech a výherním automatu. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Asi se mu nechtělo do vězení

Výkonu trestu odnětí svobody se vyhýbal jednačtyřicetiletý muž z Nového Jičína. Muž byl odsouzen na dva roky za neplacení výživného. Okresní soud proto na něj vydal na počátku září letošního roku příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté jej v pondělí 6. září vypátrali v jednom bytě na Novojičínsku. Téhož dne byl předán do věznice v Ostravě.


Další alkohol v dopravě

Výsledek téměř dvě promile měla dechová zkouška, kterou provedli fulnečtí policisté u třiatřicetiletého řidiče z Bílovce. Za volant usednul v podroušeném stavu a přístroj ukázal nejdříve 1,77 promile a další zkouška byla s výsledkem 1,87 promile alkoholu. Policisté jej kontrolovali v pondělí 6. září v odpoledních hodinách na silnici I/47 v ulici Říční ve Fulneku, Muž je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.


Vloupání do prodejny

Škodu přesahující částku přes pět tisíc korun způsobil v těchto dnech neznámý pachatel v Sedlnicích. Doposud neznámý pachatel v noci na 6. září násilím vnikl do jedné prodejny potravin v obci Sedlnice. Z prodejny následně odcizil převážně cigarety, alkohol, cukrovinky, uzeniny a drogistické zboží. Pachatel si odnesl také kompoty a oleje. Policisté mají z místa činu mnoho zajištěných stop a po pachateli krádeže vloupáním intenzivně pátrají.


Krádež plynového kotle

Neznámý pachatel odcizil v době od 1. do 6. září z neobydleného rodinného domku ve Velkých Albrechticích plynový kotel Dakon v hodnotě šestnáct tisíc korun. Dále odřezal několik kusů radiátorů od rozvodu tepla, které nakonec zanechal na místě. Pachatel způsobil celkovou škodu přes dvacet tisíc korun.


Vloupání do novostavby

V noci na 6. září násilím vnikl neznámý pachatel do novostavby rodinného domu v obci Hodslavice. Z garáže odcizil elektrický lisovací stroj na měď, bourací a sekací kladivo a další věci. Z domku odcizil vestavěnou indukční desku a šperky ze žlutého kovu. Předběžná škoda odcizením a poškozením přesáhla částku sto sedmdesát tisíc korun. Novojičínští policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.


Krádež peněz v bytě

Neznámý pachatel vnikl na počátku tohoto týdne do jednoho bytu ve Studénce, ve kterém se volně pohyboval a z obývacího pokoje odcizil finanční hotovost. Majitelce bytu způsobil celkovou škodu, která přesáhla dvacet tisíc korun. Policisté ze Studénky případ šetří pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody, kde pachateli hrozí dvě léta odnětí svobody.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice