3. 9. 2020

Podnapilý řidič po dopravní nehodě ve Frenštátě pod Radhoštěm ujížděl

V těchto dnech novojičínští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že 58letý muž z Novojičínska mohl okolo šestnácté hodiny odpolední 29. srpna 2020 spáchat ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak výše jmenovaný 58letý muž řídil v uvedené době po frenštátské ulici Františka Palackého osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Clio, přičemž se vlivem své silné podnapilosti plně nevěnoval řízení a narazil pravou přední části svého automobilu do levé zadní části před ním jedoucího, zpomalujícího a vlevo odbočujícího osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, které řídil 36letý muž z Ostravy. Po střetu prvně jmenovaný muž nezastavil a ujížděl po ulicích Mariánská, Dráhy, Horní, Nádražní a Bystrá, kde se otočil zpět a pokračoval na ulici Nádražní. Poškozený řidič škodovky jej pronásledoval a při tomto o celé záležitosti vyrozuměl službu konající policejní hlídku. Ujíždějícího muže se policistům podařilo zastavit na ulici Střelniční ve Frenštátě pod Radhoštěm, přičemž odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,3 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu policisté řidičský průkaz nezadrželi, poněvadž jej nepředložil, bylo mu však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí příslušných orgánů. V době dopravní nehody nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 25 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a také ze strany novojičínských kriminalistů.

 

Celostátně hledaný muž byl nalezen při silniční kontrole na Novojičínsku

Třicet minut před dvaadvacátou hodinou večerní 30. srpna 2020 policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení vykonávala hlídkovou činnost a dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici B. Martinů v Novém Jičíně, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia, a to 71letého místního muže. Při dané silniční kontrole bylo lustracemi v dostupných evidencích zjištěno, že tento muž má trestním příkazem Okresního soudu v Uherském Hradišti a usnesením Krajského soudu v Brně, pobočka ve Zlíně vysloven mimo jiné zákaz činnosti spočívající v současném zákazu řízení všech motorových vozidel. Dalšími lustracemi bylo prokázáno, že se jedná o osobu v celostátním pátrání v souvislosti s příkazem k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

Z výše uvedených důvodů byl 71letý muž ze strany zakročujících policistů zadržen, omezen na svobodě a po provedených nutných procesních úkonech byl eskortován do ostravské Vazební věznice, kde byl následně umístěn. V dané záležitosti novojičínští policisté a kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Vážná dopravní nehoda osobního automobilu na Novojičínsku

Patnáct minut po šestnácté hodině odpolední 1. září 2020 řídil 27letý muž cizí státní příslušnosti, toho času bytem v Brně, osobní motorové vozidlo tovární značky BMW X6 po silnici číslo I/48 v katastru obce Starý Jičín, a to ve směru od Nového Jičína na Hranice, přičemž s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám (silný déšť), dostal smyk, přejel do protisměru, vyjel mimo pozemní komunikaci a narazil do betonového pilíře mostu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič i jeho 31letý spolujezdec cizí státní příslušnosti bydlící v Blansku zranění těžších charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v nemocnici v Novém Jičíně. Na místě se na výzvu novojičínských dopravních policistů řidič podrobil orientační dechové zkoušce s negativním výsledkem, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 300 tisíc korun. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice