9. 9. 2020

Krádež příruční tašky z nákladního automobilu v Odrách

Okolo dvanácté hodiny polední 8. září 2020 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Potoční v Odrách přečin krádeže tím, že využil chvilkové nepozornosti poškozeného 33letého muže z Ostravy, který ponechal pootevřené okénko uzamčených dveří zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Man a ze sedadla spolujezdce odcizil volně odloženou příruční tašku zvanou ledvinka s finančními prostředky na hotovosti. Poškozenému oznamovateli a poškozené právnické osobě z Ostravy tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 18 tisíc korun. Tento případ majetkové trestné činnosti nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené ledvinky s financemi, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu na Novojičínsku

Několik minut před jednadvacátou hodinou večerní 5. září 2020 řídil 63letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia po silnici ve směru jízdy od Šenova u Nového Jičína k obci Bernartice, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo vozovku, sjel do přilehlého pole a automobil převrátil na levý bok. Při tomto bylo řidiči způsobeno zranění lehčího charakteru bez nutností lékařského vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami novojičínští dopravní policisté zjistili, že výše uvedený muž řídil automobil pod vlivem alkoholických nápojů, poněvadž mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,4 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal a nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Následnou lustrací v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že v současné chvíli má 63letý muž vysloven status „neřidiče, poněvadž mu byl rozhodnutím Městského úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do října roku 2020. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a pro důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Fyzické napadení dvou žen v novojičínském nočním baru

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k řádnému prověření a k objasnění skutečností nasvědčujících tomu, že mohl být ze strany dvou místních žen ve věku 22 a 28 let spáchán přečin ublížení na zdraví a přečin výtržnictví. Skutek se měl stát půl hodiny po třetí hodině ranní 6. září 2020 v jednom z nočních barů na ulici K Nemocnici v Novém Jičíně, a to po předchozí vzájemné slovní rozepři na tanečním parketu, přičemž mladší ze shora uvedených žen hodila po starší ženě sklenici (pravděpodobně tzv. whiskovku), která zasáhla do hlavy 18letou místní ženu. Ta utrpěla zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici. Následně se obě výše jmenované ženy napadly i fyzicky, kdy se na místě veřejnosti přístupném a za účasti několika osob tahaly za vlasy, válely se po tanečním parketu, mladší žena po úchopu hlavy starší ženy s touto udeřila o hranu jednoho ze stolů. I tato skutečnost si následně vyžádala lékařské vyšetření a ošetření v Nemocnici Agel Nový Jičín. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 31letého muže z Ostravy

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 31letému muži z Ostravy, neboť tento minimálně od začátku září letošního roku na různých místech v okrese Nový Jičín zcizoval jízdní kola. Jak bylo dosavadním prověřováním ze strany studéneckých policistů zjištěno, tak shora uvedený muž několik minut po jednadvacáté hodině večerní 3. září 2020 odcizil od budovy restaurace na ulici Náměstí Republiky ve Studénce, v části Butovice lankovým zámkem uzamčené jízdní kolo v hodnotě 4 a půl tisíce korun. Dále se v noční době z 3. na 4. září 2020 vloupal do sklepní místnosti v jednom z panelových domů na ulici Poštovní ve Studénce, odkud odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 3 a půl tisíce korun. Toto jízdní kolo následně pohodil na ulici Antonína Dvořáka ve Studénce, kde bylo nalezeno službu konající hlídkou zdejších strážníků Městské policie. V dopoledních hodinách 4. září 2020 odcizil ze stojanu na jízdní kola před budovou Základní školy v obci Bartošovice zde odstavené a neuzamčené dámské trekingové jízdní kolo v hodnotě 7 tisíc korun. Jak bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, tak se u 31letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán Okresním soudem v Ostravě za obdobnou majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí osobní svobody, který vykonal na jaře loňského roku. Případné další takové to protiprávní jednání a chování shora uvedeného muže je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice