30. 1. 2015

Kamion zablokoval silnici

Prázdný kamion, boční vítr, sněhové jazyky a nepřizpůsobená rychlost stavu vozovky.

 

Na silnici I třídy v katastru obce Starý Jičín před exitem na Starý Jičín-Loučky, nepřizpůsobil 58letý řidič polského kamionu svou jízdu stavu komunikace a povětrnostním podmínkám.  Dnešní noci kolem 1 hodiny najel s tahačem na sněhové jazyky, dostal smyk a sjel na pravou krajnici. Následně narazil do svodidel, kde zůstal stát. Samotný návěs zkřížil jízdní pruhy.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní, ke zranění osob nedošlo. Podle jeho tvrzení najel na sněhový jazyk, dostal smyk a silným poryvem větru se stalo vozidlo v danou chvíli neovladatelné.

Policisté do doby příjezdu vyprošťovacího vozidla řídili provoz na silnici s částečným omezením.

nehoda kamionu (1) nehoda kamionu (2) nehoda kamionu (3)

Vyřezal katalyzátor

Letos zaznamenaný první případ na Novojičínsku vyřezaného katalyzátoru z osobního vozidla.

 

Doposud neznámý pachatel měl odcizit ze zaparkovaného vozidla zn. Seat Alhambra na ul. Dlouhé v Novém Jičíně část výfukové soustavy. Za použití řezného nástroje odřezal ve dvou místech pod vozidlem katalyzátor, který si s sebou odnesl.  Majiteli vozidla touto krádeží způsobil škodu ve výši min. 7 tisíc korun.

V minulém roce prověřovali policisté v okrese Nového Jičína několik krádeží dílů ze zaparkovaných vozidel.  V několika případech to byly odcizené kompletní kola, shodným způsobem odřezaný katalyzátory z výfukových potrubí automobilů v Novém Jičíně, ale také několik případů navrtaných nádrží a následně odcizených pohonných hmot v Kopřivnici a Novém Jičíně.  

 

 

Kopali jej do hlavy

V listopadu byl v nemocnici ošetřen 34letý muž, který měl být napaden na ulici v Příboře. Útočníci jsou zjištěni, nyní jsou podezřelí ze spáchání přečinu ublížení na zdraví.

 

K incidentu mělo dojít v Příboře na ulici Freudova Čs. Armády před půlnocí 7. 11. 2014. Po slovním napadání opakovaně udeřil pěstí jeden z útočníků poškozeného do obličeje. Ten se snažil z místa utéct, marně. Útočníci jej dostihli a povalili na zem. Kopy do hlavy a těla mu způsobili poranění v obličejové části.

Po dvou měsících jsou pachatelé tohoto jednání již známí. Jedná se o dva muže ve věku 23 a 19 let. Jejich protiprávní jednání je posuzováno jako přečin výtržnictví a ublížení na zdraví ve formě spolupachatelství. Za toto jednání oběma hrozí až tři roky trestu odnětí svobody.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice