30. 12. 2021

Bezpečně a ohleduplně i ke konci roku…

Moravskoslezský kraj nabízí nespočet míst, kam lze zamířit ve volném čase. S aktivitami však souvisí otázka, kde zaparkovat, respektive jak se do cíle cesty dopravit. Řidičům doporučujeme si předem ověřit možnosti příjezdových cest a parkování a neopomenout zjistit možnosti hromadné dopravy či speciálních Ski busů. Parkovat lze samozřejmě jen na vyhrazených plochách a místech. Je potřeba se řídit dopravním značením tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu dalších vozidel, včetně vozidel veřejné dopravy a podobně. Řidiči by měli věnovat pozornost i počasí, nelze vyloučit případná omezení na některých úsecích silnic vzhledem k povětrnostním podmínkám a tedy sjízdnosti – jako příklad lze uvést silnici přes obec Vrchy na Novojičínsku (letos již opakovaně uzavřena) nebo frekventovaný úsek silnice 1/56 z Ostravice na Bílou sjízdný někdy s maximální opatrností i pro osobní vozidla, kde navíc v případě nepříznivých podmínek platí zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun.

Určitě není pro nikoho novinkou, že policisté se budou (nejen) v těchto místech rovněž ve dnech následných pohybovat a zaměří se na respektování pravidel silničního provozu s důrazem na kontrolu jak zaparkovaných vozidel, tak dodržování zákazu vjezdu. Policisté řeší tuto oblast nejen z vlastní iniciativy a zjištění, ale také v reakci na oznámené případy nesprávného parkování, často v obcích přilehlých turistickým lokalitám. Konkrétněji – na Bruntálsku patří mezi veřejností oblíbené lokality Karlov, Malá Morávka, Karlova Studánka či Hvězda, z Novojičínska nelze opomenout Trojanovice – Ráztoka (Pustevny) a z Frýdecko-Místecka Morávku, Ostravici či Bílou.

K výkonu služby moravskoslezských policistů na přelomu roku, včetně silvestrovské noci, lze uvést, že může dojít k mírnému posílení a směrování hlídek zejména do „centrálních“ míst zejména větších měst.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice