29. 12. 2021

Řidička osobního automobilu pod vlivem alkoholu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Patnáct minut po jednadvacáté hodině večerní 28. prosince 2021 službu konající policejní autohlídka z frenštátského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Horní ve Frenštátě pod Radhoštěm řidičku osobního motorového vozidla tovární značky Renault Laguna, a to 31letou ženu z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami jí zakročující policisté naměřili pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. Řidička s neměřenými hodnotami souhlasila, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznala, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádala, na místě jí byl zadržen řidičský průkaz, bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a již nyní je důvodně podezřelá z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany frenštátských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Objasnění vloupání do prodejny v obci Lichnov na Novojičínsku

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm zahájili úkony trestního řízení směřující k řádnému objasnění všech skutečností, které nasvědčují tomu, že v pozdní noční době z 23. na 24. prosince 2021 došlo v obci Lichnov na Novojičínsku k vloupání do zdejší prodejny smíšeného zboží. Z této trestné činnosti majetkového charakteru jsou důvodně podezřelí tři muži ve věku 19, 22 a 29 let z Novojičínska a jedna žena ve věku 24 let z Přerovska.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak chvíli před půlnocí dne 23. prosince letošního roku se po rozbití skleněné výplně vstupních dveří vloupal do prodejny smíšeného zboží v obci Lichnov 29letý muž z Novojičínska společně s 24letou ženou z Přerovska a odcizili 7 láhví alkoholických nápojů v celkové hodnotě přes 2 tisíce korun, přičemž škoda na zařízení provozovny byla následně vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun. Po tomto protiprávním jednání a chování nasedly obě výše uvedené osoby do přistaveného osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 307, ve kterém se nacházely další dvě osoby, a to již zmiňovaní muži ve věku 19 a 22 let z Novojičínska. Z místa činu poté tyto osoby odejely a po chvíli byly, na základě prováděných důsledných kontrol, zadrženy ze strany službu konajících policejních autohlídek z místně příslušného Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a také z přizvaného Obvodního oddělení v Kopřivnici i s odcizeným zbožím, které bude následně zpět vráceno poškozené právnické osobě. Po provedených prvotních procesních úkonech byly všechny čtyři zadržené osoby ještě v průběhu Štědrého dne propuštěny na svobodu.

Trestnou činnost majetkového charakteru zjistili policisté ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje Ostrava, pracoviště ve Frýdku-Místku, kteří prováděli výkon služby na teritoriu novojičínského okresu a pár minut po půlnoci 24. prosince letošního roku zjistili rozbití skleněné výplně hlavních vstupních dveří do prodejny smíšeného zboží v obci Lichnov. Prokázáno rovněž bylo, že výše uvedený osobní automobil tovární značky Peugeot 307 k místu vloupání i při odjezdu řídil 22letý muž z Novojičínska, který je v dostupných evidencích veden jako neřidič, poněvadž nevlastní řidičský průkaz pro příslušnou podskupinu motorových vozidel. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, pozitivní však byl následný test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle, a to na návykové látky amfetamin a metamfetamin. Celá záležitost je nadále v gesci frenštátských policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, přičemž se zjišťuje a prověřuje případné další protiprávní jednání a chování všech čtyřech výše uvedených osob.

 

Neoprávněné odlovení spárkaté zvěře (berana muflona) na Vítkovsku

Policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově v těchto dnech v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty prověřují přečin pytláctví, ke kterému s největší pravděpodobností došlo v rozmezí od sedmnácté hodiny odpolední 23. prosince do osmé hodiny ranní 24. prosince 2021 na katastru honitby Mysliveckého spolku Dubina Větřkovice. Jak bylo doposud zjištěno, tak neznámá osoba za pomocí střelné zbraně (malorážková pistole neznámé značky) usmrtila na přesně neznámém místě v okolí obcí Větřkovice a Jelenice vstřelem do oblasti pravého boku samce muflona, jehož tělo bylo nalezeno na poli u lesní cesty mezi obcí Jelenice a korytem řeky Moravice na Vítkovsku. I když byla následně takto odlovená spárkatá zvěř předána příslušnému mysliveckému spolku, přesto vznikla poškozené organizaci celková hmotná škoda na majetku ve výši 25 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení peněženky s finanční částkou z kapsy bundy poškozeného muže v Opavě

Okolo dvaadvacáté hodiny večerní 27. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel na zastávce MHD na ulici Gudrichové v Opavě-Kylešovicích využil chvilkové nepozornosti 52letého místního muže a z kapsy bundy mu odcizil peněženku s různými osobními doklady a s finančními prostředky na hotovosti ve výši 5.800 korun. Po chvíli, kdy poškozený tuto skutečnost zjistil, začal na odcházejícího mu neznámého muže volat a dožadoval se navrácení jeho věcí, Tato osoba však pouze odhodila jeho peněženku s osobními doklady na zem a s částkou téměř 6 tisíc korun utekla po nedaleké ulici Budišovské neznámo kam. Tento přečin krádeže nyní intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Místní znalost bruntálských policistů vedla k zadržení osoby v celostátním pátrání

Deset minut po osmé hodině ranní 28. prosince letošního roku policejní autohlídka z bruntálského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad veřejným pořádkem kontrolovala na ulici Obránců Míru v Bruntále osobu – muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Na výzvu policistů však nepředložil žádné platné průkazy totožnosti a ústním vyjádřením se prokazoval za jiného občana.

Vzhledem však k té skutečnosti, že zakročující policisté na základě své místní a osobní znalosti a zkušenosti pojali podezření, že se jedná o 18letého muže z Olomoucka, který se v současné době pohybuje na Bruntálsku a je v celostátním pátrání, tak tuto kontrolovanou osobu policisté na místě omezili na osobní svobodě a převezli jí na bruntálskou policejní služebnu. Zde dalšími prvotními procesními úkony a lustracemi v dostupných evidencích bylo zcela zřejmě prokázáno, že se v dané osobě opravdu jedná o 18letého muže, na kterého Okresní soud v Bruntále vydal příkaz k zatčení a k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Na základě všech těchto skutečností byl shora uvedený muž ještě téhož dne v poledních hodinách eskortován a dodán bruntálskými policisty do Vazební věznice v Ostravě.

 

Novojičínský recidivista se dopustil další majetkové trestné činnosti

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu 24letému místnímu muži, neboť tento v nočních hodinách z 22. na 23. prosince letošního roku neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Sportovní v Novém Jičíně a z přilehlé hospodářské budovy a z garáže si k odcizení připravil sjezdové lyže a startovací kabely k automobilu, vše v hodnotě přes 4 tisíce korun. I když shora uvedené věci neodcizil, přesto se u 24letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce šesti měsíců, který vykonal začátkem tohoto roku. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro případné další obdobné protiprávní jednání a chování majetkového charakteru výše jmenovaného recidivisty.

 

Vloupání na balkón panelového bytu na ulici Dvořákové v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době mezi dvacátou hodinou večerní 22. prosince a sedmou hodinou ranní 23. prosince tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Dvořákové v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vylezl na balkón bytu v prvním patře jednoho z panelových domů a zde odcizil přenosnou lednici o objemu 20 litrů červené barvy se čtyřmi balíčky dančího masa, plastovou bednu na masné výrobky šedé barvy se třemi kilogramy uzeného masa a se čtyřmi kilogramy domácích klobás a také dvě litrové láhve domácí broskvové pálenky, čímž poškozenému 44letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 4 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a potravin, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu ve Frenštátu pod Radhoštěm

Dvacet minut po čtrnácté hodině odpolední 24. prosince 2021 řídil 40letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Megane Scenic po ulici Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm ve směru od centra města na Rožnov pod Radhoštěm, přičemž při vyjíždění ze zdejšího kruhového objezdu nezvládl vzhledem ke své silné podnapilosti (odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu) řízení, vjel na krajnici, následně najel na obrubník a ocelové zábradlí a jeho automobil byl následně odhozen na středový ostrůvek. Ten přejel a zůstal stát v protisměru u levé krajnice. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun. Výše uvedený 40letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízní všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a ze strany novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Případ výtržnictví a fyzického napadení v obci Bartošovice

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce zahájili úkony trestního řízení směřující k řádnému objasnění a k prověření všech skutečností nasvědčujících tomu, že chvíli po druhé hodině ranní 25. prosince 2021 byl na parkovišti před objektem místního pohostinství v obci Bartošovice spáchán přečin výtržnictví a přečin ublížení na zdraví. Z tohoto protiprávního jednání je důvodně podezřelý 33letý muž z Novojičínska tím, že ve výše uvedené době po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl 20letého muže z Novojičínska, kterého třikrát kopl kolenem do hrudi a způsobil mu tak zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření. Následně fyzicky napadl zde přítomnou 18letou mladou ženu z Novojičínska, kterou uchopil za límec její bundy a škrtil jí s vyhrůžkami, že jí „zmlátí“. Shora uvedený muž fyzicky napadl i 19letého mladíka z Novojičínska, kdy tohoto uchopil za vlasy a kolenem jej udeřil do obličeje i do hrudníku, čímž mu způsobil nejen zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření ale také roztržením mikiny a bundy celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně jednoho tisíce korun. Jak bylo dále lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, tak se u výše jmenovaného 33letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl za obdobné protiprávní jednání přečinu výtržnictví v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně k peněžitému trestu ve výši 30 tisíc korun či k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce tří měsíců, což neuhradil či doposud nevykonal. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice