30. 4. 2020

Vloupání do jedné z kopřivnických garáží

Mezi šestou hodinou ranní a devatenáctou hodinou podvečerní 28. dubna tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Husové v Kopřivnici zločin krádeže tím, že se vloupala do jedné z místních garáží, ze které odcizila svářečku, auto nabíječku, přímočarou pilu, tři sady gola klíčů, šest kusů pylových, olejových a vzduchových filtrů a tři balení keramických obkladů, čímž vznikla poškozenému 68letému místnímu muži celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 13 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Novojičínští policisté a kriminalisté prověřují oznámení o loupežném přepadení

V těchto dnech novojičínští policisté a kriminalisté intenzivně prověřují oznámení 27letého muže z Novojičínska, který uvedl, že v pozdních večerních hodinách 24. dubna 2020 se stal obětí loupežného přepadení na katastru Nového Jičína. Ke skutku mělo dojít v blíže neupřesněné době mezi jednadvacátou a třiadvacátou hodinou, a to na cyklostezce spojující město Nový Jičín s obcí Rybí, přesněji na úrovni zdejšího skladu soukromé společnosti. Podle informací poškozeného muže tento šel v mírně podnapilém stavu po výše uvedené cyklostezce, přičemž proti němu šel mu neznámý muž, který jej beze slova a bez zjevné příčiny udeřil pěstí do obličeje, vlivem čehož napadený upadl na asfaltový povrch komunikace. V té chvíli mu neznámý muž ve věku 25-30 let, 190 cm vysoký, krátce střižených vlasů, který byl oblečen do černých kalhot zvaných „kapsáče“ a do černé mikiny s bílým nápisem odcizil z kapsy kalhot mobilní telefon značky iPhone Xs Max bílé barvy a pánskou koženou peněženku značky Element bez finančních prostředků s různými osobními doklady Po tomto protiprávním jednání majetkového charakteru neznámý muž odešel neznámo kam, poškozený utrpěl lehčí zranění v obličeji bez nutnosti lékařského vyšetření a ošetření a vznikla mu celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 23 tisíc korun. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají novojičínští policisté a kriminalisté pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty zvlášť závažného zločinu loupeže a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či jakékoli jiné kladné podněty a poznatky vedoucí k objasnění celého případu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění úmyslného rozbití digitálního panelu autobusové zastávky v Bílovci

V nedávných dnech byla široká veřejnost prostřednictvím médií informována o případu, ke kterému došlo mezi šestnáctou hodinou odpolední 25. března a šestou hodinou ranní 26. března letošního roku na ulici Ostravské v Bílovci. Tehdy neznámý pachatel spáchal přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně rozbil skleněnou výplň digitálního panelu zdejší autobusové zastávky s názvem „Beseda“, čímž poškozené ostravské společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 60 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru intenzivně prověřovali policisté z Obvodního oddělení v Bílovci, kteří nyní osobou pachatele ustanovili 20letého muže z Ostravy, jenž se ke svému skutku doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze shora uvedené trestné činnosti.

 

Odcizení motorové pily z pozemku rodinného domu v Šenově u Nového Jičína

Od brzkých ranních hodin do polední doby 25. dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Jaselské v obci Šenov u Nového Jičína zločin krádeže a přečin porušování domovní svobody tím, že neoprávněně vstoupil na zahradu jednoho z rodinných domů, kdy ze zde instalované betonové kóje odcizil motorovou pilu značky Oleo-Mac, čímž poškozenému 29letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice