30. 6. 2016

Strhl jí rozjetým autem k zemi

Vystoupila z auta, ve dveřích jí uvízla kabelka a po rozjezdu automobilu spadla na zem.

Poškozenou je 23letá žena, které v souvislosti s touto událostí vzniklo zranění s nutným ošetřením v nemocnici. Podle dosavadních zjištění měla z vozidla vystoupit. Ani ona ani řidič si však nevšimli, že v zavřených dveřích jí uvízla kabelka. Po rozjezdu auta byla stržena na zem.

S ohledem na vzniklé zranění a z důvodu řádného prověření věci vyšetřují novojičínští dopravní policisté okolnost této události s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a to vůči samotnému 31 letému řidiči.

 

Podvedl zaměstnavatele

Podezřelým je 25letý zaměstnanec pekárenské společnosti, který jí způsobil téměř 20 tisícovou škodu.

Podle trestního oznámení si měl prověřovaný ponechat peníze z tržeb, které vyzvedl od zákazníků za dodané pečivo. Další finanční částku zaměstnavatele určenou k nákupu pohonných hmot si také ponechal. Nyní je pro firmu nekontaktní, nepodává o sobě žádné zprávy ani neprojevil snahu vzniklé manko uhradit.

Novojičínští policisté prověřují tuto skutečnost s podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry.

 

Aktivovala úvěrovou kartu

S podezřením z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádež, prověřují kopřivničtí policisté 35letou ženu.

Ta bez vědomí bývalého druha aktivovala a následně čerpala z jeho úvěrové karty finanční prostředky ve výši 40 tisíc korun. O této skutečnosti se poškozený dozvěděl až po urgenci finanční společnosti s výzvou k uhrazení dluhu.  O sjednání a čerpání úvěru neměl poškozený tušení. I přes příslib bývalé družky, že dluh uhradí, se cítí poškozen na svých právech. Pokud se prokáže v průběhu prověřování, že bývalá družka jednala bez jeho vědomí, tak jí hrozí až dva roky trestu odnětí svobody.

 

I štěstí může být podezřelé

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 39ltého cizince pro trestný čin podvodu. V jednom z kasin v Ostravě měl muž opakovaně a v rozporu s pravidly rulety neoprávněně získat 530 000 korun. Hra trvala zhruba dvě hodiny (mezi 2.45 hodin do 4.48 hodin), ke skutku došlo 2. 7. 2015 v Ostravě. Až „podezřelé štěstí“ mobilizovalo kontrolní mechanismy herny, přičemž byl z kamerového záznamu zjištěn způsob spáchání činu. Velmi umně hráč po dopadu kuličky na ruletě k výhernímu číslu zakrýval rukou výherní číslo a nepozorovaně umístit na výherní pozici žetony ukryté v dlani, aniž by uvedené neoprávněné sázení krupiérka registrovala.

Po zjištění podvodného zisku byla věc oznámena policistům a započalo prověřování. Kriminalisté zjistili identitu dvou cizinců, kteří v době spáchání činu hráli ruletu, načež po nich pátrali. Když se zhruba po roce vraceli do České republiky, byli zadrženi v Praze a eskortováni do Ostravy. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání cizince a podal návrh ke vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. Vrtkavá „štěstěna“ tak v konečném důsledku může pro obviněného znamenat v krajním případě trest odnětí svobody až na osm let.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice