1. 7. 2016

Policisté museli evakuovat téměř 800 osob

V pátek 1. července v odpoledních hodinách začali policisté s prověřováním informace o možném uložení výbušného nástražného systému. V rámci opatření, které činili k zajištění bezpečnosti občanů, byla provedena evakuace osob z jednoho z nákupních středisek v Ostravě. Evakuováno muselo být zhruba 800 osob. Byly provedeny prohlídky za účasti pyrotechniků a psovodů se služebními psy, specialisty na vyhledávání výbušnin. V objektu nebyly nalezeny podezřelé předměty a opatření mohlo být 16:30 hodin ukončeno. Celá akce proběhla za účasti všech složek integrovaného záchranného systému.

 

Absence

Sdělení podezření pro přečin ohrožování výchovy dítěte si vyslechla 43letá žena. Opakovaně již přitom byla odsouzen pro přečiny ohrožování výchovy dítěte, uložený trest odnětí svobody byl podmíněně odložen do října 2016. Přesto je žena podezřelá, že v době od prosince 2015 do května 2016 nedbala o řádnou výchovu, a zejména řádnou docházku do školy, 15leté dcery a 13letého syna (žáků sedmé třídy). Dívka tak měla bezdůvodně vynechat víc jak 200 vyučovacích hodin, chlapec téměř 150 hodin. Svým jednáním tak měla matka vytvářet nežádoucí podmínky pro zahálčivý způsob života dětí. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Aktuálně tedy ženě hrozí další trest odnětí svobody až na pět let.

 

Brala kabelky z nákupních vozíků

Ve stádiu vyšetřování s podezřením ze spáchání přečinu krádež a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jsou případy 21leté ženy z Ostravy, která měla opakovaně zcizovat kabelky z nákupních košíků.

Novojičínský policejní komisař zahájil vůči podezřelé ženě trestní stíhání pro šest skutků, které měla spáchat od měsíce října 2015 do ledna letošního roku v městech Nového Jičína, Olomouci a Hranicích. Předmětem jejího zájmu byly kabelky nakupujících v nákupních centrech. V jednom případě společně s dalším spolupachatelem měli naložit zboží do nákupního vozíku a bez placení projít turniketem ven. Prodavačky si jich však všimly. Dali se na útěk, vozík zanechali na místě, rychle nasedli do vozidla VW Passat a z místa odjeli. U všech případů byly zjištěny poznatky, které dovedly policisty ke konkrétní osobě. K identifikaci pomohly také záběry bezpečnostních kamer jak v prodejnách, tak u bankomatů z kterých vybírala peníze z odcizených platebních karet. Případy jsou nadále ve stádiu vyšetřování novojičínských kriminalistů. Škoda, kterou měla odcizením kabelek s penězi, platebními kartami a osobními věcmi způsobit dosáhla téměř 100 tisíc korun.  

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice