4. 7. 2016

Nedala přednost

Dopravní nehoda v Bílovci mezi osobním vozidlem a motocyklem. Dvě osoby zraněny.

K nehodě došlo v neděli 3. 7. 2016 po 13 hodině v Bílovci na ulici Dukelské. Dopravní nehoda nastala ve chvíli odbočování osobního vozidla na parkoviště obchodu. Řidička automobilu zkřížila přímý směr jízdy motocyklu s řidičem a spolujezdkyní. Následně došlo k bočnímu střetu, poškození vozidla, motorky a zranění obou cestujících na motocyklu s nutným převozem do nemocnice.

Provedená dechová zkouška neprokázala u řidičů požití alkoholu. Věc je vyšetřována novojičínskými dopravními policisty.  Předběžná škoda na motocyklu je 150 tisíc korun, na osobním automobilu 40 tisíc korun.

dopravní nehoda Bílovec, foto PČR (1) dopravní nehoda Bílovec, foto PČR (2)

 

Kola v kurzu

Vykradené sklepy v Kopřivnici. Jedno z odcizených kol nalezeno v Příboře.

Kopřivničtí policisté prověřují víkendové případy krádeží vloupáním do sklepních prostor obytných domů na ulici Lidické a kpt. Nálepky. Pachatel za použití nářadí překonal uzamčené sklepní prostory, z kterých odcizil pánské horské jízdní kolo zn. SPRINTER stříbrno-černo-červené barvy a pánské horské jízdní kolo zn. Max Bike modré barvy. Další odcizené jízdní kolo Author Stratos odložil v Příboře na ul. Pilonýrů, kde bylo nalezeno a zajištěno policisty. To bude vráceno majiteli. Celková způsobená škoda na odcizených věcech a poškozeném majetku dosáhla téměř 20 tisíc korun. Po odcizených kolech je vyhlášeno pátrání.

 

Vyhrožovala zabitím

Po výhrůžkách zabitím skončila s téměř třemi promile alkoholu na protialkoholní záchytné stanici.

V neděli po obědě vyhrožovala 27letá žena svým známým v bytě s nožem v ruce, že je zabije. Přivolaní policisté podezřelou vyzvali k vydání zbraně. Ta předmětný nůž, který v době kontroly měla zasunutý v kalhotách mezi hýžděmi, policistům vydala. Následně byla zadržena a převezena na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Co jí k tomuto jednání vedlo je předmětem dalšího šetření.

 

Důvěra v policistu aneb letní festivaly

Sdělení podezření pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si vyslechl 25letý vysokoškolák. Podezřelému tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Ke skutku došlo dne 2. 7. 2016 po 23 hodině v Ostravě. Mladík je podezřelý, že na hudebním festivalu nabízel psychotropní látku extázi dalším osobám. Dvě tablety měl prodat 21letému mladíkovi, načež měl nabídnout rovnou šest tablet policistovi, specialistovi týmu 11. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava, odhalující nealkoholovou toxikomanii (laicky užívané označení „toxitým.“) Policista vykonával v místě službu k odhalování právě tohoto trestního jednání. Zákrok byl velice rychlý, muž byl zadržen, tablety zajištěny. Následovala eskorta podezřelého. Výslech bylo možno konat v době, kdy nebyl podezřelý ovlivněn návykovými látkami. Orientační zkoušky muže po zadržení vykázaly pozitivní hodnoty jak alkoholu (zhruba 1,5 promile), tak THC. Kriminalisté zajistili i další věci důležité pro trestní řízení, které byly v průběhu prověřování zjištěny (další tablety, sáček se sušenou rostlinou hmotou aj., blíže dále v textu). 25letý muž se v době, kdy byl schopen procesních úkonů, doznal k distribuci tablet. V této věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

Podezřelý 25letý muž měl v areálu, kde festival probíhal také stan i batoh s doklady další osoby a tzv. dealeráky s různými tabletami i s obsahem krystalické látky. K tomuto zavazadlu se podezřelý sice nevyjádřil, nicméně nad ránem se na obvodní oddělení dostavil 30letý muž, tázající se po svém známém i předmětném zavazadle. Kriminalisté zajistili víc jak tři desítky tablet různých barev. 30letý muž uvedl, že tablety jsou určeny k jeho spotřebě. Stejně tak byly zajištěny tzv. dealeráky s krystalickou látkou. K objasnění přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu jsme zahájili úkony trestního řízení. Kriminalisté přibrali k objasnění některých skutečností znalce. Po shromáždění informací bude ve věci rozhodnuto.

zajištěnévěci2 (2)

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice