7. 7. 2016

Na střechu i přes ploty 

Do vazby vzal soud 33letého obviněného. Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečin krádež (spáchaný dílem dokonaným i ve stadiu pokusu) a přečin porušování domovní svobody. V krajním případě mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Muž byl opakovaně odsouzen za trestní jednání majetkového charakteru, další vedené vyšetřování bylo v závěru června ukončeno návrhem na podání obžaloby. Muže přitom letos odsoudil soud mimo jiné pro přečin krádeže k trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem do roku 2020 a k trestu zákazu pobytu na Novojičínsku.

Přesto měl muž 2. 7. 2016 kolem 3 hodin vniknout nejprve na pozemek rodinného domu v Ostravě. Poté měl vylézt po žebříku na střechu domu, otevřít střešní okno. Přitom je měl poškodit. Střešním oknem pak měl vniknout do objektu, poškodit dveře a dům prohledat. Některé věci z majetku poškozeného si měl uložit do svého oděvu, například medaile, odznak, šperky, finance. Další majetek si měl podezřelý připravit k odcizení.

Nezvyklé světlo i další okolnosti však nenechal bez povšimnutí soused, který o nestandardním dění v domě svého souseda, jenž odjel z města, informoval policisty na tísňové lince. Předtím ještě svědek ověřil telefonem, že se majitel v domě skutečně nenachází.

Podezřelý se před policisty dal na útěk. Překonal tři ploty zahrad sousedních domů a k útěku zvolil i cestu přes potok. Skrýt se pak snažil v přilehlých křovinách. Pronásledující policisté absolvovali identickou cestu, přičemž muže ukrytého v křovinách pak označil služební pes Ryky. Muž byl zadržen a eskortován na služebnu. Protiprávní jednání muž doznal, policistům vysvětlil, proč má obutu pouze jednu botu. Vzhledem k faktu, že před několika dny si měl poranit nohu, ošetřil jej lékař, načež mu byla přiložena dlaha.

 

Při rozepři i zbraň

Ostravský vrchní inspektor zahájil trestní stíhání dvou cizinců ve věku 36 a 45 let pro přečin výtržnictví. Mezi muži mělo nejprve dojít k verbální rozepři, agrese měla gradovat vzájemným fyzickým atakem. Mladší podezřelý měl v průběhu potyčky z motorového vozidla vyjmout i plynovou pistoli. Se zbraní měl podezřelý manipulovat. Následně měli zúčastnění potyčky zanechat, starší z místa činu odjel.

Nezvyklou situaci na jedné z benzínových čerpacích stanic v Ostravě, páchanou před dalšími lidmi, zaregistrovali svědci a věc byla oznámena na tísňovou linku. Přivolaní policisté zjistili okolnosti skutku, vypátrali druhého podezřelého. Po shromáždění důkazů pak vrchní inspektor zahájil trestní stíhání obou zúčastněných. Motiv činu je předmětem prověřování. Ke skutku došlo dne 4. 7. 2016 kolem poledne v Ostravě.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice