8. 7. 2016

Počmáraná budova

Škodu na majetku přesahující 20 tisíc korun oznámila poškozená společnost novojičínským policistům. K samotnému poškození opláštění prodejny mělo dojít v období od měsíce března do července letošního roku. Různé texty a obrázky jsou vytvořeny popisovacími fixy a barvami.  Více jak 30 metrů zadní částí budovy je poničeno do výšky až 4 metrů. Tvůrci vyobrazených textů a obrázků přílišnou kreativitou neoplývali, nejedná se o žádná umělecká díla, spíše o projevy emocí a hanlivých textů. K tomuto oznámení a vzniklé škodě prozatím nejsou pachatelé známí. V minulých měsících se však několik mladých pachatelů tzv. „sprejerství“ podařilo z podobného jednání na různých místech města zjistit. K jejich zjištění napomohly jak kamerové dohlížecí systémy, tak i informace od svědků.  Vzniklé škody jejich kresbami a čmáranicemi přesáhly řádově desítky tisíc korun.  Svým jednáním se dopustili přečinu poškození cizí věci s trestem až jednoho roku odnětí svobody.

nápisy na budově (1) nápisy na budově (3) nápisy na budově (5)

 

Přišel o peníze

Z podvodu je podezřelý doposud neznámý pachatel, který nabízel na internetovém portálu bazaru počítačový procesor Intel Core. Zájemce prodejci zaslal po vzájemné dohodě více jak 6 tisíc korun na účet. Slibovaného zboží se však jako v jiných podobných případech nedočkal. Prodejce je nedostupný, na emailovou korespondenci neodpovídá a peníze poškozenému doposud nevrátil.  

 

Jízdní kola

Frenštátští policisté prověřují případy krádeží a vloupání do sklepů v domech na ul. Dolní. Doposud neznámý pachatel vnikl násilím do sklepních kójí, z kterých odcizil dvě jízdní kola v hodnotě 25 tisíc korun.  V jednom případě se jednalo o elektrické kolo zn. Crussis E-city 1.1, v.č. FD4062210 bílo-černé barvy, s řídítky do tvaru „U“, odpruženou přední vidlicí, přední a zadní brzdy véčky, předním a zadním světlem, zpětným zrcátkem, košíkem na nosiči za sedadlem, bezpečnostním zámkem neuzamčeným bez klíče, tachometrem, hustilkou, černými blatníky, převodem 3+7, odrazky na kole, ovládacím zařízením elektrokola, akumulátorem, zadním kolem s pohonem. Ve druhém odcizil pánské horské jízdní kolo zn. Cronus, vel. 26, bílé barvy, nezj. v.č., s odpruženou přední vidlicí, kotoučovými brzdami, držákem na láhev, taškou pod sedačkou a rovnými řídítky. V průběhu ohledání místa činu policisté na místě zajistili několik kriminalistických stop, které vyhodnocují s dalšími stopami z jiných míst trestných činů se snahou ustanovit pachatele.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice