30. 6. 2020

Případ výtržnictví 39letého muže z Přerova v Kopřivnici

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu výtržnictví, kterého se mohl dopustit 39letý muž z Přerova tím, že pár minut po třiadvacáté hodině večerní 27. června letošního roku na ulici Erbenové v Kopřivnici, tedy na místě veřejnosti přístupném a před kolemjdoucími spoluobčany, onanoval. Jak bylo doposud prokázáno svědeckými výpověďmi, tak výše uvedený muž měl rozepnuté kalhoty stažené ke kolenům a rukou si třel svůj obnažený pohlavní úd. Ke zranění či k jakémukoli napadení zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná škoda na majetku. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Silniční kontroly prokázaly silně podnapilé řidiče motorových vozidel na Novojičínsku

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 40letému místnímu muži, neboť tento chvíli po druhé hodině ranní 28. června 2020 řídil v silně podnapilém stavu osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Tato skutečnost byla zjištěna při prováděné silniční kontrole ze strany novojičínské službu konající policejní hlídky, a to na ulici Bezručové v Novém Jičíně. Odborným měřením dechovými zkouškami byly výše uvedenému muži naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,2 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, řidičský průkaz mu na místě zadržen nebyl, poněvadž jej neměl u sebe, bylo mu však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

Ze stejného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý i 60letý muž z Novojičínska, poněvadž i on řídil osobní automobil pod vlivem alkoholických nápojů. Tato skutečnost byla zjištěna při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ze strany příborské službu konající policejní hlídky chvíli po páté hodině ranní 29. června 2020 na ulici Ostravské v Příboře, kdy zakročující policisté stavěli a kontrolovali shora uvedeného muže jako řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Ford Fiesta. Odborným měřením dechovými zkouškami mu policisté naměřili pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. I tento podezřelý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice