3. 7. 2020

Vloupání do garáže na ulici Husové v Kopřivnici

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 29. června a sedmnáctou hodinou odpolední 30. června letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Husové v Kopřivnici přečin krádeže tím, že se vloupal do společné dvojgaráže, ze které následně odcizil páteřní chránič na motocykl bílo-modro-žluté barvy, dvě pumpičky stříbrné a žluté barvy, šest kusů sprejů na odstraňování mastnot, sadu gola nářadí v zeleném kufříku, pracovní svařovací přilbu červeno-šedé barvy s ochranným sklem, sadu klíčů (křížové, ploché, nástavce, bity a kleště), tři plastové bedýnky černé barvy, motokrosový dres modro-žluto-bílé barvy značky Thor, tři přilby na motocykl černých barev, aku rozbrušovačku značky Makita modro-červené barvy v modrém kufříku, dvě sady gola nářadí značky Parkside v plastových kufřících černo-červené a zeleno-černé barvy s bateriemi a nabíječkami a boxerské rukavice značky Fitslim, čímž vznikla poškozenému 26letému místnímu muži celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 40 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Objasnění krádeže vína z nezajištěného automobilu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Přibližně třicet minut po třinácté hodině odpolední 1. července letošního roku tehdy neznámý pachatel před jednou z prodejen na ulici A. Havleny ve Frenštátě pod Radhoštěm využil chvilkové nepozornosti přítomných osob a z řádně nezajištěného a zde odstaveného dodávkového automobilu odcizil Bag in Box s bílým vínem o objemu 5 litrů, čímž poškozené soukromé společnosti z Valašského Meziříčí vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 500 korun. Po krádeži tehdy neznámý muž okamžitě utekl neznámo kam.

Po oznámení daného protiprávního jednání majetkového charakteru byl tento případ ihned prošetřován a prověřován ze strany frenštátských policistů, přičemž po chvíli byl jako osoba pachatele ustanoven 42letý muž z Frýdeckomístecka. Ten se plně ke svému skutku doznal a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu. V posledních třech letech byl totiž pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře jednadvaceti měsíců, které vykonal v lednu loňského roku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice