30. 8. 2023

Objasnění vloupání do prodejny potravin v obci Suchdol nad Odrou

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se měl v brzkých ranních hodinách 28. srpna letošního roku na ulici Komenského v obci Suchdol nad Odrou dopustit 39letý muž z Karviné.

Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak shora uvedený muž se chvíli před třetí hodinou ranní 28. srpna 2023 po předchozím vypáčení mříží a po následném rozbití skleněné výplně okna vloupal do zdejší prodejny potravin, kterou prohledal a odcizil různé druhy a množství krabiček cigaret a tabákových výrobků v celkové hodnotě přes 10 tisíc korun. Svým protiprávním jednáním a chováním majetkového charakteru způsobil právnické osobě i další hmotnou škodu na zařízení provozovny v předběžné výši 5 tisíc korun. Celá tato záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě v Kunině ze dne 19. srpna 2023

Vrchní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně nprap. Bc. Marek Toman v těchto dnech nadále prošetřuje a prověřuje případ kolizní situace v dopravě, ke kterému došlo několik minut před jednadvacátou hodinou večerní 19. srpna 2023 v katastru obce Kunín. Jakékoli kladné a pozitivní informace a poznatky k tomuto níže uvedenému případu lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 586 nebo kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Jak bylo dosavadním šetřením zjištěno a prokázáno, tak patnáct minut před jednadvacátou hodinou večerní 19. srpna letošního roku doposud přesně neustanovený řidič blíže neustanoveného osobního motorového vozidla jel ve směru od Kunína na obec Hukovice, kdy při předjíždění jiného automobilu přejel do levé poloviny vozovky a levým bokem vozu narazil do levé dolní končetiny v protisměru jedoucího cyklisty, a to 39letého místního muže. Po střetu tento muž upadl na zem, neznámý řidič neupřesněného osobního auta zastavil, poskytl cyklistovi první pomoc a odvezl jej i do místa bydliště. Na druhý den však cyklista sám vyhledal lékařské vyšetření a ošetření v novojičínském nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob s největší pravděpodobností nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla doposud vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu je tak velmi nutný výslech dosud neznámého řidiče a jsou zapotřebí i podnětné informace případných přímých svědků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice