31. 5. 2010

Mlátil svou babičku

Pátek 28.5.2010.

Kopřivničtí policisté měli těžkou práci s agresivním 23letým mužem, který v pátečních ranních hodinách po slovní rozepři opakovaně tloukl pěstmi do své 71leté babičky.

Cílenými opakovanými údery, do celé části těla, jí způsobil zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici.

Podezřelý při zadržení policistům kladl odpor. S použitím donucovacích prostředků jej umístili do policejní cely. Policejní komisař na útočníka podal návrh na jeho vzetí do vazby.

Uvedený skutek vyšetřují jako přečin ublížení na zdraví podle §146/1 tr. zákoníku.


Vloupání do školy

V období mezi pátkem 28.5.20010 a nedělí 30.5.2010 v Kopřivnici,odcizil neznámý pachatel, ze školní jídelny základní školy LCD monitor a příruční pokladnu s finanční hotovostí.

Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši dosahující 10 tisíc korun.

Policisté uvedený případ prověřují s podezřením na spáchání přečinu krádeže.


Vojenská munice

Dva případy nálezu munice z druhé světové války zaznamenali v krátké době novojičínští policisté. První připomínka války byla oznámena v pátek 28. května z obce Životice u Nového Jičína. V dopoledních hodinách zde byl nalezen při výkopových práci dělostřelecký granát ráže 115 milimetrů. Munici si převzal přivolaný pyrotechnik k následné likvidaci.

Další munici nalezl o den později v sobotu 29. května ve Starém Jičíně, místní části Heřmanice třiatřicetiletý muž. Jednalo se o protipancéřový dělostřelecký granát ráže 88 milimetrů, který nalezl při výkopových pracích a vyklízení stodoly.

I tato munice byla následně zlikvidována policejním pyrotechnikem.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice