Pátrání PČRNález mrtvoly muže

Novojičínští policisté prošetřují v těchto dnech okolnosti případu nálezu neznámé mrtvoly muže. V neděli 18. dubna 2010 kolem 16.00 hodiny byla ve Vražném-Dolní Mlýny v řece Odra nalezena mrtvola muže nezjištěné totožnosti. Prvotním ohledáním nebyly na těle zjištěny známky cizího zavinění, což potvrdila i nařízena pitva.

Policisté žádají občany, kteří by muže podle věcí z pořízených fotografií poznali či by měli informace, které pomohou s ustanovením totožnosti tohoto muže, aby zavolali na telefonní číslo     974 7…   nebo přímo na tísňovou linku 158.

Popis muže a oblečení:

Nezjištěný věk, výška cca 173 cm, vlasy zřejmě hnědé barvy.

Oblečení – modré triko, na něm mikina ve zbarvení: modrá prsní část s rukávy, záda a břišní část hnědá, obě části jsou odděleny bílým a modrým proužkem, které z prsou přechází po vnitřní straně na rukávech v kombinaci s hnědým pruhem, až k pleteninovým manžetám, na nohou modré značně nošené rifle, pod nimi tepláky hnědé barvy se šedými pruhy na bocích, boty vysoké kotníkové zn. Ardon Production, velikost 43 Antistatic a šedá podrážka. (viz fotky)

Zloděj v pečovatelském domě


Policisté pátrají po totožnosti neznámého muže.

Novojičínští policisté prošetřují okolnosti krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil neznámý pachatel v Novém Jičíně na počátku února letošního roku. Doposud neznámý pachatel dne 8. února letošního roku okolo poledne vnikl do jednotné kanceláře v pečovatelském domě, kde následně odcizil dvě peněženky s finanční hotovostí, platební kartou, doklady a stravenkami. Pachatel se následně pokusil provést neoprávněný výběr finanční hotovosti, ze kterého mají policisté záznam.

Jakékoliv informace k pachateli mohou občané sdělit policistům na kterékoliv služebně, nebo mohou volat na bezplatnou linku 158 nebo přímo novojičínským policistům na telefonní číslo                974 735 651          .

 

Žádost policie o spolupráci při pátrání po hledané osobě

Pátráme po muži jménem Miloslav ZNOJIL, trvale bytem Praha. Jmenovaný má vztah k Novému Jičínu a jeho okolí.

Hledaný muž ve věku 48 let, je 185 cm vysoký, zelených očí, prošedivělých vlasů.

Informace k hledané osobě můžete poskytnout na bezplatné policejní telefonní lince 158, nebo na kterékoliv policejní služebně.

 

STOP – PĚSTÍRNÁM MARIHUANY

Vážená paní, vážený pane,

obracíme se na Vás jako obyvatele tohoto státu se žádostí o spolupráci při odhalování ilegálních pěstíren konopí a prevenci jejich výskytu ve Vašem regionu. Z konopí vypěstovaného právě v ilegálních pěstírnách se následně vyrábí droga zvaná marihuana a to ve velkých objemech.

Co vlastně znamená organizované pěstování marihuany a proč tuto činnost považujeme za tak nebezpečnou?

Objekty, ve kterých dochází k pěstování konopí, jsou často úplně normální domy v obytných čtvrtích. Často se využívají budovy prostorově rozměrnější, protože poskytují dostatek prostoru, ale stejně tak lze tuto nezákonnou činnost provozovat v menší míře v podstatě v jakékoli budově, kdekoli ve Vašem okolí. Byly zaznamenány i případy, kdy se konopí pěstovalo v panelákových bytech, speciálně k tomu upravených, a to v rozsahu i několika set kusů rostlin.

Aby se objekt stal vhodným pro pěstování marihuany, je třeba provést závažné změny v konstrukci domu či bytu. Pro pěstování rostlin je potřeba vysoká intenzita osvětlení (což je nákladné), takže se pachatelé velmi často nelegálně připojují k elektrické síti. Roste tak riziko požáru nebo smrti elektrickým proudem i pro ostatní obyvatele.

Vysoká vlhkost a teplota provázející pěstování konopí způsobují, že dům či byt se stávají neobyvatelnými. Pokud nedojde k nákladné rekonstrukci objektu, užitná hodnota a prodejní cena takto využívané nemovitosti rapidně klesá.

Osoby organizující nelegální pěstování konopí a výrobu marihuany mají často úzké vazby na pachatele jiných druhů trestné činnosti, nezřídka na členy skupin organizovaného zločinu. Dalšími průvodními jevy mohou být např.nárůst počtu násilných trestných činů v regionu, vandalismu a další drobné kriminality.

Chtěli bychom Vás všechny oslovit žádostí o pomoc při odhalování podobných pěstíren. Buďte prosím všímaví ke svému okolí, pomozte nám v co nejvyšší možné míře omezit výrobu nelegálních drog na území České republiky – nejde přeci jen o věc policie ale o věc veřejného zájmu!

S jakýmikoliv poznatky je možno se obrátit na níže uvedené kontakty.

S přátelským pozdravem

ředitel Národní protidrogové centrály

Jakub FRYDRYC

Tel.:                +420 974 836 531          , Fax: +420 974 836 519, E-mail: npdc@mvcr.cz

 

 

Výzva – žádost o spolupráci

Novojičínští policisté se obrací na občany z důvodu poskytnutí jakýchkoliv informací a poznatků k dvěma požárům stohů slámy v mechanizovaných střediscích v Kateřinicích a Rybím na Novojičínsku. K prvnímu požáru došlo v pátek dne 5. března okolo 21:30 hodin v Kateřinicích. Další požár stohu se stal od dva dny později, dne 7. března okolo poledne, v bývalém zemědělském areálu v Rybím. Z vyšetřování je zřejmé, že oba požáry byly založeny úmyslně. Veškeré poznatky a informace k podezřelým osobám, či vozidlům v době před, nebo po požáru i během něj, lze poskytnout i anonymně na linku 158 nebo na nejbližším obvodním oddělení policie, kde je možno veškeré poznatky sdělit i osobně.

 

Policisté prověřují případ odcizení stavební buňky v Albrechticích – žádost

Pro policii doposud neznámý pachatel odcizil v období od 8. do 14.března, v obci Velké Albrechtice ze staveniště výstavby dálnice D47, mobilní stavební buňku v celkové hodnotě 60 tisíc korun.

Policisté zjistili, že pachatel odvážel stavební buňku v neděli 14. března mezi 15–17 hodinou po silnici 1/47 mezi obcemi Bravanatice a Bílovcem. V zatáčce za obci Bravantice, asi 1 km od Plemenné farmy v katastru obce Velké Albrechtice se převážená buňka z vozidla sesunula mimo silnici.

Žádáme řidiče – svědky, kteří v danou dobu projížděli po uvedené silnici o poskytnutí informací k uvedené nehodě. Veškeré informace k osobám, vozidlu či vozidlům převážející stavební buňku můžete sdělit na obvodním oddělení policie v Bílovci (tel.            556 410 785        ), nebo na telefonní lince 158.

(viz. foto)

Pátrání po odcizených věcech

Dne 8.1.2010 byly ze strany SKPV Nový Jičín zahájeny podle § 158/3 tr.řádu úkony trestního řízení ve věci trestného činu krádež podle § 205/1b),4c) tr. zákoníku, kterého se dopustil nezjištěný pachatel tím, že v době od 22.12.2009 do 7.1.2010 po vypáčení zámku fab vnikl do skladu ve Studénce,z kterého odcizil:

–   14 ks barelů o obsahu 20 litrů „tzv. tekutých řetězů“ On road tyre sealant
– 463 ks sad SOS balíčků na opravu defektů pneumatik
– 127 ks přípravku Off road o objemu 1 litr
–   10 ks přípravku Off road o objemu 350 ml
– 242 ks přípravku Off road o objemu 1,25 litru
–   14 ks přípravku On road o objemu 1 litr
–     7 ks aplikačních pumpŠkoda minimálně 500.000 Kč.


Osoby v pátrání

V lednu letošního roku novojičínští policisté vypátrali již čtyřicet osob.
Osoby pohřešované, mladistvé i nezletilé, pachatele trestných činů a také ty, kteří měli nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody.
Největší skupinou osob, po kterých je vyhlašováno pátrání, stále zůstávají mladí svěřenci z výchovných ústavů. Ve většině případů je jen otázkou několika hodin či dnů než je policisté naleznou. Po vypátrání jsou znovu předáni do výchovných zařízení. Časté je, že po vypátrání a předání jsou po několika hodinách opět v pátrání. Znovu opustí výchovný ústav a povinností pracovníků je jejich odchod nahlásit policií.
Druhou největší skupinou hledaných osob jsou ti, kteří se dopustili trestné činnosti, či mají nástup do výkonu trestu, nebo si nepřebírají písemnosti v souvislosti s trestním řízením. Většinou je policisté zadrží v době pro ně nejméně vhodnou, když to nejméně očekávají.
V případě vypátrání hledané osoby policisté neprodleně vyrozumí vyhlašující útvar a dále instituce či osoby, které žádaly o pátrání po osobě.

 

Existují však dva případy, u kterých policisté opakovaně žádají spoluobčany o pomoc.

Od června loňského roku, je pohřešován Jakub Kouba, z Nového Jičína, narozen v roce 1992. Mladý muž, hubené postavy, 185 centimetrů vysoký, hnědočerných vlasů, byl naposledy spatřen na Slovensku.


 

Další žádostí je pátrání po totožnosti mrtvého muže, kterého policisté nalezli 17. listopadu 2007 v Trojanovicích, v části pod Javorníkem.

Příčinou smrti bylo celkové podchlazení. Naposledy byl živý a zdravý spatřen ve Frenštátě pod Radhoštěm. Muž ve věku 45-50let, 175-180 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Hlava bez vlasů, v ústech v místě řezáků, můstek z bílého kovu, prošedivělý knírek přecházející v bradku. Na pravé ruce muži chyběly poslední dva články ukazováku, pod krkem měl zahojenou jizvu, pravděpodobně po tracheotomii.
Jakékoliv informace k pohřešované i nalezené osobě, mohou občané poskytnout na bezplatnou linku 158, nebo e-mailem, na adresu iosppcr@mvcr.cz.

 

Mladá žena odešla z domova pouze v mikině, šusťákových kalhotách a kotníčkových botách.

Ve čtvrtek 28. ledna ve večerních hodinách telefonický oznámil kopřivnickým policistům 34letý muž, že pohřešuje svojí přítelkyni Moniku Žákovou.
Pohřešovaná ve čtvrtek 28. ledna 2010 kolem 21.15 hodin odešla z bytu jeho rodičů v Kopřivnici, kde byli na návštěvě a to bez udání důvodu, přičemž zpět do tohoto bytu či do místa jejich společného bydliště se již nevrátila. Sedmadvacetiletá žena nebyla v minulosti pohřešována, sklony k útěku nemá, pouze užívá dle potřeby léky na své onemocnění. Odešla bez finančních prostředků, dokladů či mobilního telefonu.
Oblečena byla pouze v bílé mikině s kapucí, světle šedých šusťákových kalhotách a šedých kotníčkových botách značky Adidas.
Pátrání policistů a psovodů ve spolupráci s městskými strážníky v restauračních zařízeních, nádražích a ve zdravotnických zařízení jsou dosud negativní.

Veškeré informace k pohřešované ženě mohou občané sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo volat přímo na linku 158.

Další informace k pohřešované a fotografii naleznete zde :
https://aplikace.mvcr.cz/vozidla/patrani/detail.php?id=03400129100704&ln=&pt=1&po=Z&hp=P&jm=Monika%20Žáková&za=and

 

Kopřivnická policie žádá občany o spolupráci

V poslední době došlo ve Štramberku a v Kopřivnici na ulicích K Pasekám, Česká a Sluneční k několika případům vloupání do rodinných domů.

Touto cestou žádáme občany, aby si všímali pohybu podezřelých osob v okolí nejen svého obydlí. V případě výskytu osoby, chovající se podezřele, neprodleně kontaktovali kopřivnické policisty na telefonním čísle          556 880 251       nebo bezplatné lince 158. Veškeré poznatky mohou občané také sdělit policistům na kterékoli policejní služebně nebo odeslat na emailovou adresu njoopkopri@mvcr.cz
V ideálním případě můžete zaznamenat pohyb těchto podezřelých osob fotoaparátem nebo videokamerou, což napomůže k identifikaci těchto osob.


 

Policisté žádají občany o spolupráci při pátrání po totožnosti neznámého pachatele.

Novojičínští policisté provádí šetření ve věci spáchání trestného činu krádeže, kterého se měl dopustit neznámý pachatel v pondělí 7. prosince minulého roku krátce před šestou hodinou odpoledne v Novém Jičíně. Doposud neznámý pachatel na ulici Bezručova, přes výdejní okénko stánku, vytrhl z ruky prodavačky dobíjecí kupón v hodnotě pět set korun. Následně z místa utekl do předem přichystaného vozidla Škoda Felicia Combi, zelené barvy a odjel směrem na ulici Nábřežní.
Policisté společně se svědky činu sestavili možný identikit neznámého pachatele, který je velmi zdařilý (80 procent).
jednalo se o muže ve věku okolo 25 až 30 let, výšky 180 centimetrů, krátkých hnědých vlasů, oči měl propadlé blízko u sebe a na bradě vousy, takzvanou bradku. Pachatel byl oblečen do zelené mikiny a na krku měl šňůrku se zavěšeným mobilním telefonem.

 

Podvodník

Policisté prošetřují několik oznámených případů podvodného jednání muže, který se prokazuje jménem Milan Sedlák z Bílovecka. Tento jednačtyřicetiletý muž si od důvěřivých občanů novojičínska a okolí v minulosti několikrát zapůjčil finanční hotovost, kterou však nevracel.
V souvislosti s těmito případy vyzýváme občany, kteří byli tímto mužem podvedeni, aby se přihlásili na obvodním oddělení Policie České republiky v Bílovci, nebo telefonicky na čísle      974 735 701      anebo na bezplatné lince 158.

 

Policisté pátrají po sošce Panny Marie

Neznámý pachatel v průběhu soboty 25. července odcizil z kapličky u kostela v Lubině, místní části Kopřivnice sošku Panny Marie. Malovanou dřevěnou sošku o výšce 1,3 metrů odcizil pachatel v době od osmé hodiny ranní do osmnácté. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na dvanáct tisíc korun.
Odcizená soška byla dřevěná a výšky 130 centimetrů. Byla zhotovená někdy kolem roku 1900 ( roku 1901 byl vysvěcen kostel i přilehlé kapličky poté, co shořel dřevěný kostel a na místo toho byl vybudován nový). Socha byla na dřevěném podstavci hnědé barvy, kdy na podstavci byly červené růže. Postava Panny Marie byla oděná do bílého roucha se zlatým lemováním kolem krku a ve spodní části kolem pasu byla modrá pentle se zlatými vzory. Přes hlavu a ramena byla bílá plenta po obvodě zdobená zlatým vzorem. Ruce byly sepjaté, kdy přes tyto byl svěšen růženec černé barvy a ve spodní části růženec s křížkem. Postava Panny Marie byla bosá a na chodidlech byly umístěné zlaté růže.
Policisté žádají svědky, kteří se v uvedeném čase pohybovali v blízkosti objektu, nebo by mohli ke krádeži poskytnout jakékoliv další informace, aby zavolali na linku 158 nebo se dostavili na kterékoliv oddělení policie.


 

VIDEO

Policisté pátrají po pachateli, který v prodejně ve Frenštátě pod Radhoštěm odcizil DVD nosiče s válečnou a erotickou tématikou.

Neznámý pachatel v pátek 17. července letošního roku krátce před půl sedmou hodinou ranní v prodejně novin a tabáku ve Frenštátě pod Radhoštěm na Náměstí Míru odcizil DVD nosiče. Celkem 14 kusů DVD nosičů s válečnou a erotickou tématikou odcizil z papírového pořadače na pultu prodejny. V době, kdy došlo k odcizení DVD nosičů byla obsluha na prodejně sama a pachatel využil její nepozornosti. Pachatel svým jednáním způsobil škodu odcizením v celkové hodnotě sedm set korun. V současné době je případ prošetřován jako přestupek proti majetku.
K popisu pachatele bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku okolo 35 let, štíhlé postavy, tmavě hnědých vlnitých vlasu a v době krádeže měl na hlavě kšiltovku.
V souvislosti s tímto případem žádáme občany, kteří by mohli poskytnout bližší informace k případnému pachateli či případu, aby telefonovali na číslo      974 735 711      a nebo na bezplatnou linku 158.

 

Pátrání po pohřešováné osobě:

KOUBA Jakub
Pohřešovaný
Pátrání bylo vyhlášeno 29.6.2009
Narozen 17.4.1992, trvale bytem v okrese NOVÝ JIČÍN
Občan České republiky
Zjištěný popis osoby (nemusí odpovídat zveřejněné fotografii):

* postava hubená, výška 185 cm
* vlasy rovné, hnědočerné
* vousy černé, hladké, řídké
* vypadá na 17 až 20 let

Veškeré poznatky o pohřešované osobě přijme kterákoliv služebna Policie ČR.

 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice