31. 7. 2013

Matky svých dětí si řádně neplní svoji vyživovací povinnost.

Jednatřicetiletá žena z Opavska již třetím rokem neplatí výživné na svou nezletilou dceru z Fulneku na Novojičínsku. Do současné doby na výživném dluží částku 21 tisíc korun. Ženě za spáchání přečinu zanedbání povinné výživy hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Další případ zanedbání povinné výživy zaznamenali opět fulnečtí policisté. Třiatřicetiletá žena zřejmě zapomněla přispívat na svou dceru soudem stanovenou částku. Otec vyčíslil dluh na alimentech na necelých 10 tisíc korun. Platit přestala v říjnu minulého roku. Stejně se chová i 27letý muž z Novojičínska, která neplatí alimenty na svou dceru už od září roku 2010. Neuhrazené výživné v současné době činí přes padesát tisíc korun. Neplacení alimentů je trestné od chvíle, kdy otec nebo matka neplatí povinné výživné dobu delší než čtyři měsíce. Osoba, jíž má být výživné stanovené soudem placeno, může podat trestní oznámení na obvodní oddělení Policie České republiky nejlépe v místě svého trvalého bydliště. Policisté jim však radí, aby neotáleli a vše co nejdříve oznámili, aby nedošlo k velkému nárůstu dlužné částky. Včasným podáním trestního oznámení lze dosáhnout toho, že je dlužná částka uhrazena. Na  Novojičínsku neplatí výživné na děti stovky lidí. Za celý loňský rok jsme prošetřovali celkem 178 těchto případů. Jen do konce července letošního roku jich bylo oznámeno 113, z toho v patnácti případech se jednalo o ženy, které neplatí na děti.

 

NOVOJIČÍNSKO –  Řidič byl opilý a navíc řídil i přes uložený zákaz.

Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Novojičínska, který řídil motocykl opilý a navíc i přes uložený zákaz. V pondělí 29. července jel na motocyklu Simson po desáté hodině večer ve Starém Jičíně. Motocykl, se kterým jel ve směru na místní část Loučka, zastavili novojičínští dopravní policisté. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,41 promile alkoholu. Dále při kontrole zjistili, že mu byl na konci února letošního roku uložen novojičínským soudem mimo jiné trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na tři roky, a to až do roku 2015. Další jízdu policisté opilému řidiči zakázali a byl eskortován na Protialkoholní záchytnou stanici Frýdek-Místek, kde mu bylo provedeno lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Muž je podezřelý ze spáchání dvou přečinů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté dále prověřují.
Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu policisté odhalili v místní části Žilina v pondělí 29. července krátce po šesté hodině ranní. Policejní hlídka ho zastavila ve vozidle Škoda Romster u požární zbrojnice. Dopravní policisté provedli u 54letého řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu přes jedna promile alkoholu. Podnapilému muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž se v nemocnici podrobil lékařskému vyšetření s následným odběrem krve. Řidič tedy ve stavu vylučujícím způsobilost, kterou si přivodil vlivem návykové látky vykonával činnost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí, nebo způsobit škodu na cizím majetku.

 

Krádež lešení

V době od 26. do 29. července odcizil neznámý pachatel areálu Nemocnice Nový Jičín soustavy lešení v hodnotě přes devadesát tisíc korun. Jednalo se o lešení Layher, kdy pachatel si odnesl několik kusů zábradelních sloupků tvaru „L“, zábradelních nosníků tvaru „H“, rámů, pul rámů podlahy s žebříkem délky 3 metrů a podlahy stejné délky. Poškozená stavební firma vyčíslila předběžnou škodu přes devadesát tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli a odcizeném lešení intenzivně pátrají.

 

Z návěsu u náklaďáku odcizil hliníkové součástky

Škodu okolo dvaceti tisíc korun způsobil neznámý pachatel odcizením hliníkových lišt a bočnic z odstaveného návěsu. Ke krádeži pravděpodobně došlo v době od 27. do 29. července v areálu jedné ostravské firmy. Ke krádeži několika kusů bočních hliníkových lišt, příčných hliníkových zábran a hliníkové páky od ventilu na redukci výšky návěsu přišel řidič nákladního vozidla v místě bydliště na Novojičínsku a případ oznámil na nejbližší oddělení oderským policistům. Policisté jej řádně zadokumentovali a následně postoupí, vzhledem k místní příslušnosti a dalšímu prošetřování, ostravským kolegům.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice