31. 8. 2015

Úmyslné zapálení sklepní koje

Doposud neznámý pachatel způsobil zahoření sklepních prostor obytného domu na ul. Sokolská čtvrť ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tímto jednáním vyvolal stav obecného ohrožení. Přivolaní hasiči požár uhasili. Více jak padesát bytových jednotek obytného domu se svými nájemníky tak bylo v ohrožení života. Požár byl založen v pátek 28.8.2015 kolem 15 hodiny ve sklepním prostoru. Kdyby se kouřové zplodiny dostaly stupačkami do obytných prostor a oheň by se rozšířil, mohli by být obyvatelé domu v přímém ohrožení. Hasiči však místo požáru uhasili. I tak přesáhla způsobená škoda 50 tisíc korun. Policisté služby kriminální policie vyšetřují toto jednání s podezřením ze spáchání zločinu obecného ohrožení. Zajištěné stopy kriminalistickým technikem a zjištěné skutečnosti z místa činu jsou nadále prověřovány s cílem zjistit pachatele tohoto jednání.   

 

Děti a užívání alkoholu

V průběhu víkendu kontrolovali policisté v celém okrese Nového Jičína zábavné akce se zaměřením na mládež a užívání alkoholu. Pouze ve městě Nového Jičína jich policisté zjistili 10 a to jak chlapce, tak i dívky. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,2 do více jak 1,5 promile alkoholu v krvi. Po samotném zadokumentování byli podnapilí chlapci i dívky předání svým rodičům. Jednotlivými případy se bude nadále zabývat mimo policistů také oddělení sociálně právní ochrany dětí.   Podle prvotních výpovědí si někteří alkohol zakoupili sami, jiným byl podán další osobou. Každé jednotlivé zjištění je nadále prověřováno.

 

Kradla v obchodech

Opakovaných krádeží věcí z prodejen se dopouštěla 35letá žena z Nového Jičína. Kradla oblečení, kosmetiku, elektroniku i kuchyňské potřeby. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu krádež a to v minimálně 5 případech. Pokaždé odcizila věci v přestupkových hodnotách, tedy nepřevyšující hodnoty 5 tisíc korun. V několika případech byla krátce po činu zadržena obsluhujícími či ostrahou prodejny. Známá zlodějka kradla v prodejnách na ul. Dukelské, Tyršově, 5. Května a Masarykově náměstí. Mezi odcizenými věcmi bylo dětské oblečení, dámská i pánská kosmetika, elektrické zubní kartáčky a holící strojky. Část věcí odprodala a zbylou část si ponechal pro vlastní potřebu.  Její jednání je policisty prověřováno na svobodě.

 

Chytili jej po vloupání

Přes otvor ve zdi vnikl ve Frenštátě pod Radhoštěm zloděj do školní budovy. Krátce po vloupání i s odcizenými věcmi jej zadrželi frenštátští policisté. Poškozením zařízení a vybavení budovy s následně odcizenými věcmi způsobil podezřelý 22letý zloděj škodu přesahující 5 tisíc korun. Krátce po provedeném vloupání jej v nedělních nočních hodinách kontrolovali policisté i s odcizenými věcmi na ulici Záhuní. Zprvu tvrdil, že jsou jeho, ovšem po pár minutách se jim přiznal, že je odcizil. Následovalo jeho zadržení, převoz na policejní oddělení prověrka na místě vloupání, umístění do policejní cely a zahájení úkonů trestního řízení. Zadržený 22letý zloděj z Frenštátu pod Radhoštěm již byl v minulosti pravomocně odsouzen za trestnou činnost. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Policisté prověřují také další majetkovou trestnou činnost, v které by mohl figurovat. Zda je tomu skutečně tak prokáží zajištěné kriminalistické stopy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice