4. 1. 2011

Závěr roku nebyl oproti předešlým létům ničím výjimečný

V období od 23. 12. do prvních dnů nového roku 2011 prověřovali novojičínští policisté několik oznámení od občanů. Rodinné neshody, krádeže vloupáním do osobních automobilů i prodejen, prověřovali několik případů pohřešování, ale také vyjížděli k dopravním nehodám.

Jako kuriozitu lze uvést případ pohřešování 42letého muže z Kopřivnice, který odešel z domova den před štědrým dnem. 29. prosince se dostavil živý a zdráv na policejní oddělení s tím, že je po něm vyhlášeno pátrání.

K těm smutným událostem patří dopravní nehoda se smrtelným zraněním, nalezení zemřelého pohřešovaného muže, jeden případ sebevraždy a také čtyři přijatá oznámení o krádeži na osobách a loupežných přepadeních.

V období od 31. 12. do 2. ledna v Kopřivnici, převážně v nočních hodinách, požadoval pachatel pod pohrůžkou násilí osobní věci a peníze od poškozených, když je získal, z místa utekl. Policisté na těchto případech intenzivně pracují.

 

Přeřezal elektrický kabel

S podezřením ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení prověřují novojičínští policisté událost, která se stala 2. ledna o půl osmé večer.

Ve sklepních prostorách bývalého podniku Tabačka, chtěl zloděj pomocí pilky na železo odcizit přívodní 150 mm elektrický kabel. K jeho smůle však byl stále pod napětím. Přeřezáním ochrané vrstvy a provedeným zářezem do vodičů nastal zkrat, jehož důsledkem došlo k přerušení dodávky elektrického proudu následujících trafostanic na území města Nového Jičína.

Distiribuční společnost vyčíslila předběžnou škodu ve výši 50tisíc korun.

Policisté v době příjezdu na místo, nalezli pouze ohořelou pilku. Po pachateli uvedeného skutku pátrají.

 

Celostátně hledaného 47letého muže z Kopřivnice zadrželi policisté při silniční kontrole.

V pondělí 3. ledna, o půl jedné v noci jej policisté zatkli a následně umístili do policejní cely. V dopoledních hodinách jej eskortovali k soudu.

Okresní soud v Novém Jičíně na něj vydal příkaz k zatčení z důvodu projednání jeho trestního jednání. Opakovaně se dopouštěl maření výkonu úředního rozhodnutí. Na písemná předvolání k soudu se nedostavoval.

V době od 1. 12. 2010 do 3. 1. 2011 v obytných domech ve Studénce někdo poškodil plynoměrná zařízení.

Odcizením přívodních elektrických kabelů a signalizačních kabelů regulační stanice zemního plynu a poškozením plastových rozvaděčů jističů a digitálního elektroměru způsobil pachatel předběžnou škodu výši téměř sta tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení ve Studénce prověřují okolnosti této události s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice